reklama
 
 

Příští rok na No Time To Lose pojedu já, Honzík Kratochvíl si vezme jiného koně, vtipkoval Váňa

8. 10. 2017 21:01
Josef Váňa, trenér vítězného koně No Time To Lose, zářil po Velké pardubické radostí. Jeho koním se v dostihu dařilo a největší radost mu udělal samozřejmě šampion No Time To Lose v sedle s žokejem Janem Kratochvílem. Váňa by ale raději sbíral trofeje jako jezdec a nevyloučil návrat.

Pardubice - Už podesáté připravil Josef Váňa vítězného koně Velké pardubické z pozice trenéra. Nejraději by ale čtyřiašedesátiletý rekordman byl, kdyby rozšířil počet svých osmi žokejských triumfů ve slavné steeplechase.

"Radši bych byl, kdybych to měl jako žokej, desátý titul, že jo," řekl Váňa po hlavním závodu a dodal: "Holt život je takový. I za to jsem rád. Děkuji."

Váňa je nejúspěšnějším trenérem Velké pardubické. Vítězného koně na dostih dlouhý 6900 metrů připravil v letech 1996 (Cipísek), 1997 (Vronsky), 2001 (Chalco), 2006 (Decent Fellow), 2007-08 (Sixteen) a 2009-11 (Tiumen). Letos završil desítku díky výhře hnědáka No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem.

Pardubickou Váňa nejel potřetí za sebou. Letos legendárního žokeje nepustila do sedla bolavá kyčel. Už dříve nevyloučil, že se na start vrátí, a po triumfu No Time To Lose se smíchem vtipkoval: "Honzík (Kratochvíl) bude příští rok jezdit jiného a já to s ním zkusím, jestli to majitel schválí. Je to vždycky na těch, co to platí."

V letošním ročníku dostihu měl trenér Váňa dohromady čtyři svěřence. Potěšilo ho, že se potvrdil jeho odhad. "Prezentoval jsem, že No Time To Lose je z mých koní nejlepší a jediný by měl mít šanci s Francouzi závodit," řekl Váňa.

Osmiletý valach díky skvělému závěru porazil francouzského soupeře Urgent de Gregaine. "Nemachroval jsem, že porazí Francouze, ale jsem za to moc rád," řekl Váňa.

Dobře se vedlo i zbývajícím koním, které Váňa trénuje. Zkušený Zarif s žokejem Josefem Bartošem skončil na čtvrtém místě, Ange Guardian v sedle s Josefem Váňou mladším dojel hned za ním. Nedokončil pouze Power Zar v sedle s Sertashem Ferhanovem.

autoři: ČTK, Sport | 8. 10. 2017 21:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama