Šňůra Kvitové končí. Bartoliová jí nadělila kanára

Americké turné bylo pro Kvitovou i přes prohru s Bartoliovou úspěšné.
16 vítězství a dvě porážky. Dva tituly, jedno semifinále a grandslamové osmifinále. Většina tenistek by nad bilancí, kterou si Petra Kvitová v Severní Americe dokázala vytvořit, zaplesala. Ne však česká tenisová jednička, ta chtěla na US Open překonat své osmifinálové maximum a nepodařilo se jí to.
Pojďme si ale její famózní severoamerickou cestu připomenout. Všechno začalo v Montrealu.
Po ne úplně vydařených olympijských hrách si rodačka z Bílovce spravila chuť. Postupně na její raketě skončily Kazaška Pervaková, Francouzka Bartoliová, Rakušanka Paszeková, Dánka Wozniacká a ve finále i Číňanka Li Na.
Ta s Češkou ale svedla pořádný boj. Kvitová slavila až po třech setech 7:5, 2:6, 6:3.
3. 9. 2012 6:11
Česká tenistka Petra Kvitová si premiérově čtvrtfinále na grandslamovém US Open nezahraje. Vyřadila ji Francouzka Bartoliová po setech 6:1, 2:6 a 0:6.

New York - Americká vítězná série končí. Česká tenistka Petra Kvitová si premiérově čtvrtfinále na grandslamovém US Open nezahraje.

Pátá nasazená turnaje v New Yorku prohrála v osmifinále s Francouzkou Marion Bartoliovou po setech 6:1, 2:6 a 0:6.

Kvitová porazila Bartoliovou nedávno cestou za titulem v Montrealu, kde Francouzce povolila jen dvě hry, a i tentokrát začala suverénně.

První set vyhrála za půl hodiny jasně 6:1, přičemž o game přišla pouze při svém servisu.

Další jasná výhra se ale nekonala. Kvitová začala od druhého setu více chybovat a riskující Bartoliová se rozehrála.

Šest ztacených podání v řadě

Svěřenkyně Davida Kotyzy si především nedokázala udržet podání; o servis přišla ve druhé a třetí sadě hned šestkrát za sebou.

Druhý set prohrála Kvitová 2:6 a v rozhodující sadě vyhrála jen sedm výměn a nezískala potupně ani hru.

Celkem udělala Kvitová v utkání 29 nevynucených chyb a po hodině a čtyřiačtyřiceti minutách odešla do šatny se svěšenou hlavou.

Postupem do čtvrtého kola Kvitová vyrovnala svůj nejlepší výsledek na US Open z roku 2009, ale letos po titulech v Montrealu a New Havenu mířila výše.

O postup do čtvrtfinále budou v pondělí bojovat dva poslední čeští zástupci ve dvouhrách.

Andrea Hlaváčková se pokusí překvapit Američanku Serenu Williamsovou a soupeřem Tomáše Berdycha bude Španěl Nicolás Almagro.

US Open, mezinárodní tenisové mistrovství USA v New Yorku (dotace 25,526.000 dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 4. kolo:

Bartoliová (11-Fr.) - Kvitová (5-ČR) 1:6, 6:2, 6:0, Azarenková (1-Běl.) - Tatišviliová (Gruz.) 6:2, 6:2, Stosurová (7-Austr.) - Robsonová (Brit.) 6:4, 6:4.