Hilgertová zase zářila. Ve finále SP jela čistě a byla druhá

17. 8. 2014 13:24
Je jí 46 let a jako jediná ze všech zajela ve finále čistou jízdu. V konečném pořadí seriálu se posunula na páté místo.
Štěpánka Hilgertová.
Štěpánka Hilgertová. | Foto: CPA Eduard Erben

Augsburg - Kajakářka Štěpánka Hilgertová obsadila ve finále Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu druhé místo. Třetí skončila další česká reprezentantka Karolína Galušková. Vyhrála domácí Němka Ricarda Funková.

Šestačtyřicetiletá Hilgertová předvedla ve finále jako jediná bezchybnou jízdu, na Funkovou přesto ztratila 1,97 sekundy. Devatenáctiletá Galušková, která se v SP na stupně vítězů dostala poprvé, byla o půl vteřinu zpět.

Dvojnásobná olympijská šampionka Hilgertová si tak v konečném pořadí seriálu polepšila na páté místo. První příčku uhájila navzdory nepovedenému vystoupení Rakušanka Corinna Kuhnleová před Slovenkou Janou Dukátovou a Funkovou a v SP triumfovala poprvé v kariéře.

V závodě deblkanoistů skončili Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm na pátém místě a druhá loď Jonáš Kašpar, Marek Šindler na sedmé pozici. Pro vítězství si dojeli Francouzi Gauthier Klauss, Matthieu Peche, loňský triumf v SP však neobhájili. První místo potřetí obsadili Peter a Ladislav Škantárovi ze Slovenska.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):

Muži:

C2: 1. Klauss, Peche (Fr.) 108,80 (2 tr. sekundy), 2. Anton, Benzien (Něm.) -0,70 (2), 3. Florence, Hounslow (Brit.) -0,89 (0), ...5. Karlovský, Jáně -1,29 (0), 7. Kašpar, Šindler -1,85 (0), ...v semifinále 18. Koplík, Vrzáň, v kvalifikaci 32. Matějka, Větrovský (všichni ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 290 b., 2. Anton, Benzien 258, 3. Božič, Taljat (Slovin.) 243, ...7. Karlovský, Jáně 189, 8. Kašpar, Šindler 182, 26. Koplík, Vrzáň 42, 34. Matějka, Větrovský 22.

Ženy:

K1: 1. Funková (Něm.) 104,52 (2), 2. Hilgertová -1,97 (0), 3. Galušková -2,62 (2), ...v semifinále 23. Kudějová, v kvalifikaci 38. Vojtová (všechny ČR).

Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Kuhnleová (Rak.) 280, 2. Dukátová (SR) 270, 3. Funková 257, ...5. Hilgertová 213, 13. Galušková 140, 17. Kudějová 133, 26. Vojtová 89, 40. Ornstová 34. Valíková (všechny ČR) 17.