Prskavec má letos už čtvrtou medaili, teď z ME do 23 let

5. 7. 2014 13:49
Kajakář Jiří Prskavec získal bronz na mistrovství Evropy vodních slalomářů do 23 let a rozšířil svou letošní sbírku o čtvrtou medaili.
Jiří Prskavec.
Jiří Prskavec. | Foto: CPA Eduard Erben

Skopje - Kajakář Jiří Prskavec získal bronz na mistrovství Evropy vodních slalomářů do 23 let a rozšířil svou letošní sbírku o čtvrtou medaili. Třetí skončila na šampionátu ve Skopji i Monika Jančová v neolympijské disciplíně kanoistek.

Jednadvacetiletého Prskavce v Makedonii trápila zablokovaná lopatka i bolesti zad, musel omezit tréninky, ale v závodu potvrdil roli kandidáta na medaili. V dopoledním semifinále skončil druhý, ale ve finále čistou jízdu nezopakoval a jednou se dotknul branky. S penalizací nabral ztrátu 2,31 sekundy na vítězného Poláka Rafala Polaczyka, druhý byl Francouz Quentin Burgi.

Prskavec už letos vybojoval bronz na světovém šampionátu třiadvacítek, obhájil titul mistra Evropy a před dvěma týdny na Světovém poháru doma v Praze-Troji byl stříbrný. V druhé části sezony ho ještě čekají dva závody SP a zářijové mistrovství světa v Deep Creeku v USA, kde se pokusí navázat na loňské stříbro.

V kategorii C1 byl ze tří českých kanoistů nejlepší devátý František Jordán.

Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu ve Skopji:

Muži do 23 let:

K1: 1. R. Polaczyk (Pol.) 99,31 (0 trest. sekund), ...3. Prskavec -2,31 (2), 15. Cvikl -159,35 (156), v semifinále 18. Dupal (všichni ČR).

C1: 1. Perron (Fr.) 106,55 (0), ...9. Jordán -9,45 (4), v semifinále 14. Říha, 19. Rohan (všichni ČR).

Ženy do 23 let:

C1: 1. Franklinová (Brit.) 122,72 (2), ...3. Jančová -9,10 (0), v semifinále 13. Čekalová (obě ČR).