reklama
 
 

Házenkářky se o ME 2018 utkají s Dánskem, Slovinskem a Islandem

21. 4. 2017
Na turnaj se dostanou první dva týmy ze sedmi skupin a nejlepší celek z třetích míst.

Paříž - České házenkářky se o postup na mistrovství Evropy 2018 ve Francii utkají v 5. kvalifikační skupině s Dánskem, Slovinskem a Islandem. Na turnaj se dostanou první dva týmy ze sedmi skupin a nejlepší celek z třetích míst. Šestnáctým účastníkem šampionátu bude pořádající Francie.

Češky byly při dnešním losování v Paříži nasazeny v druhém ze čtyř košů, jsou tedy papírově druhým největším adeptem na postup po Dánsku. Trojnásobné olympijské vítězky z let 1996-2004, mistryně světa z roku 1997 a trojnásobné mistryně Evropy skončily na posledním kontinentálním šampionátu loni ve Švédsku čtvrté. České svěřenkyně trenéra Jana Bašného byly desáté.

Šestikolová kvalifikace se hraje letos na přelomu září a října, příští rok v březnu a vyvrcholí na přelomu května a června. Házenkářky v historii samostatné České republiky startovaly na ME pětkrát, jejich nejlepším výsledkem bylo dvakrát osmé místo.

Evropský šampionát se uskuteční od 30. listopadu do 16. prosince 2018 v Nancy, Nantes, Montbéliardu, Brestu a Paříži, kde také vyvrcholí souboji o medaile.

autor: ČTK | 21. 4. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama