Česká házenkářská reprezentace

Házenkáři si na MS zahrají se Švédskem, Egyptem a kvalifikantem

Čeští házenkáři si na lednovém mistrovství světa v Egyptě zahrají v základní skupině se Švédskem, domácím Egyptem a vítězem kvalifikace Jižní a Střední Ameriky. Rozhodl o tom dnešní los v dějišti šampionátu v Egyptě.

Celkem 32 účastníků bude v Egyptě rozděleno do osmi čtyřčlenných skupin, z nichž vždy tři nejlepší týmy postoupí do další fáze. V ní se 24 celků utká ve čtyřech šestičlenných skupinách a dva nejlepší z každé z nich projdou do čtvrtfinále. Turnaj se bude hrát od 13. do 31. ledna.

Český celek se představí na světovém šampionátu poprvé od roku 2015. Tehdy v Kataru obsadil 17. místo, když nepostoupil ze základní skupiny, ale poté vyhrál Prezidentský pohár pro vyřazené týmy.

Na šampionát se česká reprezentace dostala díky zrušení závěru kvalifikace včetně play off. Českému týmu pomohlo, že na letošním mistrovství Evropy postoupil ze skupiny a skončil na 12. místě.

Házenkářky vstoupily do kvalifikace ME výhrou nad Portugalskem

České házenkářky vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy jasným domácím vítězstvím 31:20 nad Portugalskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v Olomouci po nervózním úvodu vedly nad outsiderem skupiny po prvním poločase jen 13:11, po změně stran se ale výrazně zlepšily a závěr už dohrávaly v poklidu.

V druhém utkání skupiny se český celek představí v sobotu v Severní Makedonii. Zbylým soupeřem ve čtyřčlenné skupině je favorizované Švédsko. Na šampionát do Norska a Dánska postoupí první dva týmy z každé kvalifikační skupiny.

Kvalifikace mistrovství Evropy házenkářek - skupina 5:

ČR - Portugalsko 31:20 (13:11)

Sestava a branky ČR: Satrapová 1, Kudláčková - Knedlíková 3, Konečná, Mika, Kvášová, Polášková, Kordovská 1, Korešová 4, Hurychová 1, Šustková 2, Adámková 3, Marčíková 1, Zachová 5, Jeřábková 5, Malá 5.

Nejvíce branek Portugalska: Resendeová a Lopesová po 4. Rozhodčí: Lošak, Šajbanov (oba Ukr.). Sedmimetrové hody: 5/2 - 5/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 700.

Pokračovat