Házenkářky mají na dosah MS! Doma budou hájit náskok 12 bodů

2. 6. 2013 19:44
České házenkářky se výrazně přiblížily postupu na mistrovství světa, kam by se dostaly po deseti letech. V úvodním zápase baráže s Islandem totiž vyhrály na palubovce soupeřek 29:17.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: chf.cz

Praha - České házenkářky se výrazně přiblížily postupu na mistrovství světa, kam by se dostaly po deseti letech.

V úvodním zápase baráže s Islandem totiž vyhrály na palubovce soupeřek 29:17 a za týden budou doma hájit dvanáctibodový náskok.

Svěřenkyně kouče Jana Bašného o svém vysokém vítězství rozhodly už v prvním poločase, kdy si rychle vybudovaly výrazný náskok a o přestávce vedly 15:6. V dalším průběhu své vedení nejen udržely, ale ještě navýšily. Hned osmi góly se na kanonádě podílela Hrbková, šest přesných zásahů přidala Luzumová.

Zároveň se Češky mohly spolehnout na výborné zákroky brankářky Raníkové. V závěru už seveřanky rezignovaly a poslední minuty se nesly v téměř exhibičním duchu.

Úvodní utkání play off o postup na MS házenkářek 2013 - Reykjavík:

Island - Česká republika 17:29 (6:15)

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 1, Keclíková, Chrenková 4, Poznarová 1, Salčáková 1, Růčková, Kutlvašrová 4, Černá 2, Vítková, Hrbková 8, Martinková 2, Luzumová 6, Štěrbová, Selucká.

Rozhodčí: Lorente, Serradilla (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 8/7 - 5/4. Vyloučení: 2:4.