Házenkáři Jičína porazili Hranice

6. 2. 2006 19:24
Jičín - Házenkáři Jičína porazili v pondělní předehrávce 17. kola extraligy Hranice 25:21 a v tabulce si upevnili třetí místo. Hranice jsou páté. V důležitém souboji týmů z popředí soutěže byla k vidění bojovná házená. Domácí začali lépe, ovšem v dalších minutách nedokázali ubránit hostujícího Tomáše Kolmajera, jenž zajistil Hranickým čtyřbrankové vedení 7:3.

Do konce prvního poločasu ale domácí zabojovali a otočili na 13:12. Ve druhém dějství měli jičínští házenkáři stále mírnou převahu, Hraničtí jim ovšem nedovolili výraznější náskok. V závěrečném náporu však na zvrat nestačili.

"Bylo to víc o bojovnosti než o hezké házené. Báli jsme se o výsledek až do konce," řekl České televizi trenér Jičína Petr Babák.

Jičín - Hranice 25:21 (13:12)
Nejvíce branek: O. Šulc 5, Mašát 4/1, Král a Masák 4 - Kolmajer 8, Pernička 4/2, Valášek, Kovařík a Hojník po 2. Rozhodčí: Macho a Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1000.