Neumannová, Drobný a Sáblíková? Největší sportovní obojživelníci

Martina Sáblíková se chystá na šampionátu v silniční cyklistice vstoupit mezi nesmrtelné sportovce planety.
Pouze 35 sportovců se dosud dokázalo zúčastnit zimních i letních olympijských her. Jen pět z nich vlastní medaili z obou klání – boxer a bobista Eddie Eagan (1920 a 1932), Jacob Tullin Thams (plachtění 1936 a skoky na lyžích 1924), cyklistky a rychlobruslařky Christa Luding-Rothenburgerová (1988 a 1984-92) s Clarou Hughesovou (1996 a 2002-2010) a Lauryn Williamsová (atletika 2004 a 2012, boby 2014).
V seznamu sportovních obojživelníků z pod pěti kruhů od úterý figurují tři české ženy – Kateřina Neumannová, Kateřina Nash a nově tuzemská sportovní královna – Martina Sáblíková. My vám nyní nabízíme galerii nejzajímavějších "obojživelníků" nejen dle olympijského kritéria, ale také s ohledem na zajímavou kombinaci sportů.
MARTINA SÁBLÍKOVÁ (28 let, ČR, rychlobruslení a cyklistika) – trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení, dvanáctinásobná mistryně ČR v cyklistice. "Martina je sportovní superstar, u které se sešlo hned několik X faktorů. Skvělá kondice, mentální odolnost, chuť soupeřit a životní průvodce (Petr Novák) a trenér v jedné osobě. Rychlobruslařská sezona navíc dovoluje se soustředit přes léto i na silniční cyklistiku, která může být skvělou přípravou, potažmo doplňkovou disciplínou. Slabiny má Martina v cyklistice především v technice, kterou ale dohání svou bojovností a vytrvalostí,“ říká elitní český kondiční kouč Martin Štěpánek, který připravuje špičkové boxery, bojovníky a atlety v čele s pětinásobným mistrem republiky Danielem Táborským.
CLARA HUGHESOVÁ (42, Kanada, rychlobruslení a cyklistika) – jediný sportovec, který získal více medailí jak na LOH (2), tak i ZOH (4).  "Clara je stejný případ jako Martina. Přes léto mají rychlobruslaři oproti například tenistům dlouhé volno, které využívají k tvrdé přípravě. Cyklistika, především pak silniční a dráhová, je pro ně skvělým nástrojem při nabírání objemů či intervalových tréninků. Navíc na kole umí jezdit každý, opačný příklad si dovedu představit jen velmi těžko,“ říká Štěpánek.
Foto: ČTK
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 9. 2015 11:44
Pouze 34 sportovců se dosud dokázalo zúčastnit zimních i letních olympijských her. Jen pět z nich má medaili z obou klání – boxer a bobista Eddie Eagan (1920 a 1932), Jacob Tullin Thams (plachtění 1936 a skoky na lyžích 1924), cyklistky a rychlobruslařky Christa Luding-Rothenburgerová (1988 a 1984-92) s Clarou Hughesovou (1996 a 2002-2010) a Lauryn Williamsová (atletika 2004 a 2012, boby 2014). V seznamu sportovních obojživelníků z pod pěti kruhů dosud figurují také dvě české ženy – Kateřina Neumannová a Kateřina Nash. V úterý sestavu na číslo 35 rozšířila díky 12. místu v časovce na MS v cyklistice další tuzemská sportovní královna – Martina Sáblíková.

Pouze 34 sportovců se dosud dokázalo zúčastnit zimních i letních olympijských her. Jen pět z nich má medaili z obou klání – boxer a bobista Eddie Eagan (1920 a 1932), Jacob Tullin Thams (plachtění 1936 a skoky na lyžích 1924), cyklistky a rychlobruslařky Christa Luding-Rothenburgerová (1988 a 1984-92) s Clarou Hughesovou (1996 a 2002-2010) a Lauryn Williamsová (atletika 2004 a 2012, boby 2014).

V seznamu sportovních obojživelníků z pod pěti kruhů dosud figurují také dvě české ženy – Kateřina Neumannová a Kateřina Nash. V úterý sestavu na číslo 35 rozšířila díky 12. místu v časovce na MS v cyklistice další tuzemská sportovní královna – Martina Sáblíková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 1 hodinou

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy