French Open v televizi: Zaostřeno bude na české jedničky

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 5. 2013 6:00
Diváci ČT Sport uvidí z druhého grandslamového turnaje sezony šedesát vysílacích hodin. Prioritně bude televize vybírat zápasy českých tenistů.
Tažení Petry Kvitové na French Open budou moci fanoušci sledovat na stanici ČT Sport.
Tažení Petry Kvitové na French Open budou moci fanoušci sledovat na stanici ČT Sport. | Foto: Reuters

Praha - Tenisoví fanoušci zbystřete. Druhý grandslamový turnaj sezony, antukové French Open, nebudete muset sledovat jen na kabelové televizi nebo zápasy složitě vyhledávat na nekvalitních internetových streamech.

Určitou porci zápasů nabídne od pondělí také sportovní stanice ČT Sport.

Vysílací schéma nebude pevné, Česká televize má totiž k dispozici pouze šedesát vysílacích hodin. Prioritou tak budou zápasy největších českých nadějí a také semifinále a finále jak v mužské, tak ženské dvouhře.

ČT koupila semifinále a finále dvouher

"Práva máme koupená ve zvláštním módu, protože French Open je prakticky neprodejné. Vlastníkem je Eurosport a my jsme se už druhým rokem dostali díky naší šikovnosti k sublicenci, která nám zaručuje šedesát hodin," vysvětluje mluvčí ČT Sport Jiří Ponikelský.

Ke smlouvě se váží určité povinnosti. Televize musí každý den vysílat souhrn nejlepších momentů a právě závěrečná kola dvouher.

"Tyto povinnosti nám seberou téměř polovinu času, takže nám na každodenní přenosy zbude nějakých pětatřicet hodin," říká mluvčí.

S přímými přenosy musí stanice šetřit

Zaostřeno tak bude ze začátku hlavně na české jedničky Tomáše Berdycha a Petru Kvitovou.

"Šli jsme do toho pochopitelně s tím, že chceme na Roland Garros sledovat českou stopu. Řídit se budeme podle oblíbenosti a postavení na žebříčku," dodává Ponikelský.

V prvních dnech bude ČT Sport vysílat spíše opatrně, aby hned v prvních kolech nevyplýtvala svůj časový limit.

"Musíme to citlivě posuzovat, abychom potom nepřišly o důležité zápasy. Proto třeba první kola Berdycha a Kvitové zřejmě vysílat nebudeme."

Každý den dopoledne tenisové studio

Od pondělí se Česká televize vždy krátce před jedenáctou hodinou dopolední přihlásí speciálním studiem.

V něm rozebere dění na French Open z předchozího dne a poté představí, jak bude daný den vysílání vypadat.

"Budeme společně s fanoušky doufat, že Češi budou hrát co nejdéle a že jim budeme moci jejich zápasy nabídnout," uzavírá Ponikelský.

Jak už bylo řečeno, nejdůležitější okamžiky daného hracího dne nabídne ČT Sport každý den v padesátiminutových sestřizích.

Komentovat všechny zápasy bude Marek Svačina. Do přenosů bude vstupovat Tomáš Budka se servisem aktuálních výsledků.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Hrubec jen jednou inkasoval a Omsk se ujal ve finále KHL vedení

Brankář Šimon Hrubec vychytal Omsku vítězství v úvodním finálovém duelu Kontinentální hokejové ligy. Český gólman zneškodnil 28 střel hráčů CSKA a Avangard na ledě vítěze základní části vyhrál 4:1.

Hrubce před více než 7000 diváky v CSKA Areně překonal jen v úvodu třetí třetiny Andrej Loktionov po chybě obránce. Snížil tím na 1:2, ale domácí se obratu nedočkali. O deset minut později americký útočník Reid Boucher v přesilovce vrátil hostům dvougólový náskok a do prázdné branky zpečetil výhru Ilja Kablukov. V první a druhé třetině položili základ k vítězství Jegor Činachov a běloruský obránce Kirill Gotovec.

Druhý zápas je na programu v úterý znovu v Moskvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy