FOTO Zákeřné připínáčky zastavily Evanse. Policie vyšetřuje

FOTO Zákeřné připínáčky zastavily Evanse. Policie vyšetřuje
Připínáčkový atak bude vyšetřovat policie. Na nesportovní čin doplatil Cadel Evans a zhruba třicet dalších jezdců. Hlavní favorité ale zachovali fair play a na Evanse počkali.
"Tak počkáte na nás?" jako by se ptal zbytku pelotonu Evansův stájový kolega. Hlavní favorité zachovali fair play a počkali.
Cadel Evans v problémech ve 14. etapě Tour de France. "Bylo tam něco na silnici, každý tam pícnul. Nikdy jsem neviděl něco takového," uvedl Evansův týmový kolega George Hincapie, rekordman Tour de France v počtu účastí.
Přítomnost připínáčků na trati potvrdil i ředitel Tour Christian Prudhomme. Dost možná mohly i za ošklivý pád Kiserlovského z Astany, který si zlomil klíční kost.
Foto: www.cyclingnews.com/sirotti
Sport Reuters Sport, Reuters
15. 7. 2012 20:31
Podívejte se na fotky ze zajímavé čtrnácté etapy Tour de France
 

Právě se děje

před 2 hodinami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy