Češky dostávají v Palermu výprask. Finále Fed Cupu je daleko

20. 4. 2013 17:30
První krok směrem k finále Fed Cupu udělaly italské tenistky, když Sara Erraniová porazila Lucii Šafářovou 6:4 a . Itálie tak vede v semifinále nad Českou republikou 1:0.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Palermo - Italské tenistky jsou jednou nohou ve finále Fed Cupu. Roberta Vinciová totiž porazila Petru Kvitovou 6:4, 6:1 a Sara Erraniová přehrála Lucii Šafářovou 6:4 a 6:2. Itálie tak vede v semifinále nad Českou republikou 1:0.

Kvitová v utkání nevyhrála jediný vlastní servis a v druhém setu úplně odpadla.

Dlouho hledaly obě hráčky recept na vlastní hru a k vidění tak byly vidět jen brejky. Poprvé uservírovala gem Vinciová a ujala se vedení 5:3 a celý set také získala.

"Ze začátku jsme byly obě nervózní. Rozhodovaly maličkosti a ty já nevyužila. Myslím, že tím jsem ztratila celý zápas," řekla Kvitová.

V druhé sadě česká jednička chybovala ještě více. Srážely jí především dvochyby, kvůli kterým lacino odevzdávala vlastní hry. Vinciová se hned dostala do stavu 2:0 a náskok už jen navyšovala. Za vítězstvím jí hnali i hluční domácí fanoušci.

Kvitová tak s Vinciovou prohrála druhý zápas v řadě. Naposledy Italce podlehla minulý týden na turnaji v Katovicích.

Odvrácený setbol Šafářové nestačil

Ani jedna z obou aktérek prvního duelu nezačala dobře. Až do stavu 3:2 pro domácí tenistku si obě hráčky nedokázaly udržet vlastní podání. Pak ale světová sedmička potvrdila získaný brejk a odskočila do vedení 4:2.

Šafářová pak ještě za stavu 5:3 dokázala zdramatizovat set, odvrátila setbol, ale v dalším gemu už neodolala a Italka sadu získala poměrem 6:4.

"Bylo to s ní těžké, hrála výborně defenzivu. Je to přece jen sedmá hráčka světa a na té antuce hraje opravdu výborně. Snažila jsem se odevzdat maximální výkon, holt to dneska nevyšlo," řekla po zápase Šafářová novinářům.

Druhý set byl jednoznačnější. Erraniová si brzy vypracovala vedení 4:0. Šafářová pak sice přestala chybovat na vlastním servisu, ale to už bylo pozdě. Italka proměnila mečboly a podle předpokladů přehrála 25. hráčků světa.

"Škoda, že se mi to nepodařilo dotáhnout na 5:5. Měla jsem relativně nahraný forhend, nevyšlo to. Potom mi utekl začátek druhého setu a bylo těžké se dostat zpět do zápasu," prohlásila Šafářová.

Zvrátit stav 0:2 se Češkám ještě nikdy nepovedlo. "Je to pořád otevřené, každá může porazit každou. Zítra je jiný den. Bude to samozřejmě těžké, ale vyhrát se určitě dá," řekl novinářům Pála.

Slovenky mají dva body

Výrazně lépe začaly své semifinále v Moskvě Slovenky, které zásluhou Dominiky Cibulkové a Daniele Hantuchové vedou nad Ruskami 2:0.

Slovenská jednička první bod tohoto semifinále vybojovala ve třísetovém duelus Anastasií Pavljučenkovovou poměrem 5:7, 6:1, 6:4.

To Hantuchové stačily s Kirilenkovou sety dva a vyhrála s přehledem 6:2 a 6:4.