Elita je na dosah. Golfistka Spilková vyhrála první turnaj finále kvalifikace LPGA

ČTK ČTK
29. 10. 2018 7:34
Na aktuálně poslední postupující má česká hráčka před závěrečným turnajem luxusní náskok devatenácti ran.
Foto: Tristan Jones/European Tour

Pinehurst - Golfistka Klára Spilková se výrazně přiblížila účasti na elitním světovém okruhu LPGA. Třiadvacetiletá Češka vyhrála v Pinehurstu s náskokem čtyř ran první ze dvou turnajů závěrečné kvalifikace.

"Do kvalifikace jsem šla s cílem hrát par a vše navíc bude bonus," uvedla Spilková v tiskové zprávě. "Nechtěla jsem se dostat do potíží. Bylo fajn se cítit dobře a vědět, že když to jde, tak to jde," řekla loňská vítězka turnaje série LET v Maroku.

S caddiem Martinem Konečným měla během čtyř kol na hřišti Pinehurst č. 6 jen čtyři bogey, tři v prvním kole a pak už jen na první jamce kola posledního. Jinak dala patnáct birdie a také jeden eagle - na čtyřparu 12. jamky ve druhém kole.

Druhý turnaj začne na hřišti č. 7 v Severní Karolíně ve středu a kartu na LPGA v sobotu získá 45 nejlepších ze 102 startujících. Výsledky si hráčky přenášejí, takže na aktuálně poslední postupující má Spilková devatenáct ran k dobru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy