Naposledy vypovídal někdejší mistr světa mezi amatéry Uwe Raab, podle kterého vedení stáje závodníky přímo vybízelo k užívání zakázaných látek.
Raab ve stáji Telekom působil v letech 1993 až 1995 a dopingové praktiky byly jedním z důvodů, proč odešel. "Vedle mého věku to byl důvod, proč jsem opustil závodní cyklistiku," uvedl.
- Landis: Nedali mi šanci se obhájit - čtěte ZDE
Landis - hrdina, nebo hříšník? - UCI chce do boje proti dopingu v cyklistice prosadit testy DNA - čtěte ZDE
Jak bojovat proti dopingu? - Cyklista Erik Zabel přiznal doping - čtěte ZDE
Po přiznání k dopingu další bývalý cyklista Udo Bölts odstoupil z funkce sportovního ředitele stáje Gerolsteiner. "Je to jenom moje rozhodnutí. Nechci svou minulostí odvádět pozornost od úspěchů tohoto mladého týmu. Navíc potřebuji získat odstup a stáhnu se z cyklistiky," vysvětlil.
Velké problémy způsobila vlna přiznání k dopingu německé stáji Wiesenhof-Felt, která patří mezi kontinentální týmy a po T-Mobilu a Gerolsteineru je třetí největší německou stájí. Ke konci roku totiž z profesionální cyklistiky odchází její hlavní sponzor, společnost Wiesenhof. Podle jejího vedení poslední události výrazně poškodily image tohoto sportu.
Vlnu přiznání k dopingu kvitoval s povděkem ředitel Tour de France Christian Prudhomme. Přál by si, aby promluvilo ještě více cyklistů. "Zákon mlčení ještě není úplně prolomen, ale zeď se drobí. V cyklistice existuje stará dopingová kultura, teď potřebujeme tento systém zlomit," řekl.
Pro cyklisty, kteří se k dopingu nepřiznají, ale budou mít pozitivní test, požaduje doživotní distanc. Naopak ostatní by měli dostat jen dvouletý zákaz startů. "Nemohou být stejné sankce pro ty, co se přiznali, a pro ty, co to nikdy neudělali," poznamenal.