Djokovič věnoval 15 milionů za triumf v Římě obětem záplav

ČTK ČTK
20. 5. 2014 17:50
Druhý tenista světa Novak Djokovič věnoval celou finanční odměnu za triumf na turnaji Masters v Římě na pomoc obětem povodní v Srbsku.
Novak Djokovič s trofejí z římského turnaje.
Novak Djokovič s trofejí z římského turnaje. | Foto: Reuters

Bělehrad - Druhý tenista světa Novak Djokovič věnoval celou finanční odměnu za triumf na turnaji Masters v Římě na pomoc obětem povodní v Srbsku. Svým třetím vítězstvím na Italian Open, které vybojoval v neděli výhrou nad světovou jedničkou Španělem Rafaelem Nadalem, Djokovič vydělal 549.000 eur (15 milionů korun).

Šestinásobný grandslamový šampion se snažil své krajany podpořit v boji s přírodní katastrofou už během minulého týdne alespoň na dálku morálně. Také kritizoval stanice CNN a BBC, že o záplavách v Srbsku málo informují, i když jde o "naprostou katastrofu biblických rozměrů".

K pomoci vyplaveným vyzval Djokovič na svém twitterovém účtu a sám se rozhodl jít příkladem.

Srbsko a sousední Bosna se potýkají s nejhoršími záplavami za posledních více než sto let. Podle odhadů zahynulo při povodních v těchto zemích 49 lidí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy