23. 5. 2014 18:53
Volejbalisté udělali další krok k postupu na mistrovství Evropy.
Radost českých volejbalistů.
Radost českých volejbalistů. | Foto: Reuters

Madrid - Volejbalisté udělali další krok k postupu na mistrovství Evropy. Po čtvrteční prohře s Ukrajinou dnes v Madridu porazili Norsko 3:0 po setech 26:24, 25:12 a 25:22 a s třinácti body jsou v čele skupiny D.

Pokud večer vyhraje Ukrajina nad Španělskem 3:0 nebo 3:1, Češi postoupí na šampionát, který se uskuteční příští rok v Bulharsku a Itálii. Se Španělskem budou hrát Češi v sobotu.

Zápas s Norskem nebyl pro svěřence trenéra Zdeňka Šmejkala jednoduchý, ve vyrovnaném prvním setu zvládli až dramatickou koncovku. Druhému setu sice kralovali, ale celý třetí set prohrávali. Ztráceli ještě 18:20, ale pak se dostali sérií čtyř míčů do vedení, o které už nepřišli. Zápas vyhráli za hodinu a čtvrt.

První turnaj Češi minulý týden v Jablonci nad Nisou ovládli po výhrách bez ztráty sety nad Norskem i Španělskem a 3:1 nad Ukrajinou.

Vítěz skupiny D postoupí přímo na šampionát, druhý celek bude hrát baráž. Samostatný český tým na ME chyběl jen v roce 2007 v Rusku.