Pro Soukalovou a spol. drobné, miliony tečou Peltovu fotbalu

Pro Soukalovou a spol. drobné, miliony tečou Peltovu fotbalu
Jestli Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, umí něco čapnout, tak jsou to státní finance.
Z dotačních programů ministerstva školství dostane fotbal v roce 2014 celkem 258 milionů a dalších 30 milionů pak navíc jako příspěvek na pořádání ME hráčů do 21 let v příštím roce.
Biatlonisté zařídili úspěch na zimní olympiádě v Soči, ale příliš si nepolepšili. Oproti loňsku jim na ministerstvu přiklepli jen o 1,7 milionu korun víc. Dostali se tak na 14,3 milionu. Ale dalších 20 milionů dostali jako příspěvek za uspořádané ME v Novém Městě na Moravě. A také na tamní závody Světového poháru.
"Úspěšnost jednotlivých sportů pochopitelně zohledňujeme, ale to případné navyšování dotací nemůže probíhat skokově. Navíc zohledňujeme šíři členské základny," říká ministr školství Marcel Chládek.
Foto: Facebook Českého olympijského týmu
Luděk Mádl Luděk Mádl
6. 5. 2014 5:00
Na ministerstvu školství rozdělili dvě miliardy korun, největší část míří do pokladny Fotbalové asociace ČR.

Praha - Stát rozděloval miliony pro sport. V kvalifikaci o MS neúspěšný fotbal si polepšil na 288 milionů, biatlonu nestačilo ani 5 olympijských medailí na víc než 14 milionů na sezonu. Dalších 20 milionů dostal biatlon za uspořádání ME.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy