Kreuziger ocenil Sagana: Odvedl práci za tři čtyři lidi

ČTK ČTK
23. 7. 2016 20:20
Český cyklista Roman Kreuziger po dvacáté etapě Tour de Farnce chválil kolegu ze stáje Tinkoff Petera Sagana.
Roman Kreuziger a Pater Sagan
Roman Kreuziger a Pater Sagan | Foto: ČTK

Morzine-Avoriaz - Romanu Kreuzigerovi vyšel v předposlední etapě Tour de France plán, jak naskočí do velkého úniku, aby se pokusil vylepšit dosavadní 12. příčku. Díky výbornému výkonu, ale i pomoci parťáka ze stáje Tinkoff Petera Sagana nakonec dosáhl na kýžené umístění v první desítce. Tu nyní uzavírá a velmi pravděpodobně ji také udrží při nedělním dojezdu do Paříže.

Plán pro dnešek do poslední alpské etapy měl český cyklista jasný - skočit do úniku, když se o něj pokusí větší skupina. "A to se mi i povedlo. I proto, že tam byl Peter Sagan, bez něhož by dnes bylo skoro nemožné odtáhnout únik takhle daleko, protože odvedl práci za tři čtyři lidi. Byl neuvěřitelný," prohlásil Kreuziger.

"Peter pomáhal už skákat Rafovi (Majkovi) do úniků o puntíkatý dres, dnes jel se mnou a jsem za to hrozně rád. Mít takového člověka v týmu... Určitě mi moc pomohl k tomu, abych byl v desítce," dodal třicetiletý rodák z Moravské Třebové.

Přiznal, že jemu se dnes nejelo moc dobře. Ale právě výkon hvězdného slovenského spurtéra, jenž letos na nejslavnějším etapovém závodě popáté v řadě dosáhl na zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže, ho mimořádně motivoval. "Po tom, co Peter dělal, jsem věděl, že ze sebe musím vyždímat to poslední, co v sobě mám. I proto, že zítra už je to něco jiného," připomněl Kreuziger, že v neděli už se o celkové pořadí nepojede.

"Musel jsem do toho dát všechno. I když začali v posledním kopci nastupovat, tak jsem věděl, že to jedu jako časovku a že musím jet svůj rytmus. I proto, že jsem pak musel po Peterovi dlouhou část závodu sám tahat, protože mi nikdo nechtěl moc pomáhat. Někteří to samozřejmě měli i zakázané kvůli tomu, že jsem ohrožoval jejich lídry v celkovém pořadí," popsal Kreuziger.

Ze svého výkonu měl dobrý pocit, cítil, že odvedl maximum. "Jsem rád za desítku, i když teď jsem v první okamžik zklamaný, když se podívám, jak málo stačilo, abych byl sedmý," mrzí Kreuzigera pouhých 13 vteřin. "Sedmé místo je jiné než desáté, ale řekněme, že cílem byla desítka, v níž naštěstí jsem. A za pár dní mi třeba dojde, že jsem se po všech těch trablech, co mám za sebou, vrátil zase tam, kde jsem byl. A že můžu bojovat s čistou hlavou," doplnil Kreuziger.

Ihned také plánoval, jak se Saganovi pokusí v poslední den 103. ročníku alespoň částečně odvděčit. Může si to dovolit i proto, že celkově jedenáctý Bauke Mollema z Nizozemska má na něho před rovinatou etapou velké manko více než šesti minut.

"Teď je třeba si odpočinout a zítra odvést zase maximum pro Petera, protože za sebou mám docela díru a kdybych měl odvést nějakou práci pro Petera, tak ji velmi rád odvedu," prohlásil Kreuziger.

 

Právě se děje

Další zprávy