Soutěž: Víte, kdo vlastní Etixx Quick-Step? Pak můžete vyhrát podepsaný cyklistický dres

Sport Sport
Aktualizováno 25. 7. 2016 10:35
Ve Francii vrcholí cyklistická Tour de France. Vyhrajte během prestižního závodu cyklistické ceny, které pro vás připravilo Aktuálně.cz ve spolupráci se stájí Etixx Quick-Step.
Podepsaný dres, bidony, čepice. I to můžete vyhrát v soutěži Aktuálně.cz a stáje Etixx Quick-Step
Podepsaný dres, bidony, čepice. I to můžete vyhrát v soutěži Aktuálně.cz a stáje Etixx Quick-Step | Foto: Aktuálně.cz

Podepsaný cyklistický dres stáje Klein Constantia, ve kterém Enric Mas vyhrál letošní Tour de Savoi, originální bidony, čepice a další cyklistické vybavení. To vše vyhráli v soutěži, kterou při příležitosti Tour de France pořádali Aktuálně.cz a stáj Etixx Qiuck-Step, čtenáři serveru Aktuálně.cz.

Při velkém množství správných odpovědí na zadané otázky rozhodoval o vítězi hlavní ceny tip na počet účastníků v soutěži. Nejblíže byl správnému číslu, tedy 1148, byl Jaroslav Zelenka, který tipoval 1137 soutěžících. Na jeho adresu poputuje dres, bidon a čepice. Dalších soutěžící se mohou těšit na menší ceny, kontaktováni budou v průběhu týdne.

Pokud jste nevyhráli, nezoufejte, už brzy pro vás nachystáme další soutěže o sportovní ceny.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx - Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

Odesláním soutěžního formuláře souhlasím se zařazením všech osobních údajů uvedených v soutěžním formuláři v rámci této soutěže (dále jen "údaje") do databáze společnosti Economia, a. s., se sídlem Pernerova  673/47, PSČ 186 00, IČ: 28191226 (dále v tomto odstavci jen "správce"), a s jejich následným shromažďováním a zpracováváním, manuálně nebo elektronicky, a to včetně zpracování dalším zpracovatelem na základě písemné dohody se správcem za účelem předání cen a zajištění platebních transakcí, včetně souvisejících provozních činností, dále pro marketingové účely správce, tj. nabízení výrobků a služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, výrobcích, zájezdech a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zákona č. 480/2004 Sb., a to na dobu nutnou k naplnění výše uvedených účelů, nejdéle však do odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů. Tím není dotčeno zpracování osobních údajů po dobu stanovenou příslušnými právními předpisy. Zároveň beru na vědomí, že mám práva dle § 11, 21 zák. č. 101/2000 Sb., tj. zejména, že poskytnutí údajů je dobrovolné, že svůj souhlas mohu bezplatně a písemně kdykoliv na adrese správce či zpracovatele odvolat, mám právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu těchto osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, jejich likvidaci, atd. Odvolání tohoto souhlasu před ukončením doby trvání soutěže má za následek mé vyřazení ze soutěže. V případě pochybností o dodržování práv správcem či zpracovatelem se mohu na správce obrátit a případně se rovněž mohu obrátit s podnětem přímo na Úřad pro ochranu osobních údajů se sídlem Pplk. Sochora 27, Praha.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy