Cyklistické stáje se spojily. Chtějí kamery na helmách

ČTK ČTK
25. 11. 2014 17:16
Jedenáct z osmnácti cyklistických týmů s nejvyšší licencí World Tour se spojilo do zájmové organizace
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Jedenáct z osmnácti cyklistických týmů s nejvyšší licencí World Tour se spojilo do zájmové organizace, kterou nazvaly Velon. Hlavním cílem skupiny je "zajištění lepší ekonomické budoucnosti" cyklistiky.

Zástupci 11 týmů, kterými jsou Sky, Belkin, BMC, Garmin, Lotto, OPQS, Orica-GreenEdge, Giant, Lampre, Tinkoff-Saxo a Trek, dnes ve společném prohlášení dále uvedli, že chtějí nový kalendář a nové technologie jako kamery na helmách.

"Současný obchodní model založený pouze na sponzorech je hodně křehký. Musíme to změnit, aby byl více zaměřený na fanoušky. Musíme investovat do nových technologií, které by zajistily větší vzrušení ze závodů a přiblížily sport fanouškům," uvedl šéf Velonu Graham Bartlett, bývalý manažer v Nike či fotbalové unii UEFA.

Prohlášení je nicméně hodně vágní a nekonkretizuje, jak by skupina měla fungovat a jak by chtěla svých cílů dosáhnout.

Velon hodlá spolupracovat se všemi klíčovými hráči v cyklistice včetně mezinárodní unie UCI a organizátorů závodů. "Jsme s Velonem v pravidelném kontaktu a chceme pokračovat v konstruktivním dialogu během současného reformního procesu i po něm," uvedla UCI v reakci na prohlášení.

Ze špičkových týmů nejsou členy Velonu Astana, Kaťuša, Cannondale, Movistar ani tři elitní francouzské stáje Europcar, AG2R-La Mondiale a FDJ. "Vždycky tu byla snaha vytvořit profesionální ligu ve stylu NBA a já jsem proti tomu," uvedl manažer Europcaru Jean-Rene Bernaudeau.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy