Nejen Nibali. Sportovci si pomáhali podvody i dopingem

Nejen italský cyklista Vincenzo Nibali se prohřešil proti duchu fair play. Podívejte se do naší galerie na největší podvodníky, co je historie sportu zná.
Italský cyklista VIncenzo Nibali se stal nejnovějším přírůstkem do neslavné galerie sportovních podfukářů. Hvězda pelotonu byla o víkendu vyloučena z Vuelty poté, co televizní záznamy odhalily, že se Ital příliš dlouho držel týmového vozidla Astany, jež ho zvýšenou rychlostí odvezlo od jeho kolegů ve skupině.
Ze skandálů se v poslední době nemůže vymotat Mezinárodní fotbalová federace FIFA. Řada jejích čelných představitelů čelí trestnímu stíhání za korupci při přidělování světových šampionátu ve fotbale v Rusku (2018) a Kataru (2022), Výše úplatků šly údajně do miliard korun.
I když byl Sepp Blatter letos v květnu znovu zvolen prezidentem FIFA, skandál nakonec neustál ani on a krátce nato rezignoval. Světový fotbal tak čekají další volby prvního muže.
Za největším skandálem v českém polistopadovém sportu stál tehdejší boss Viktorie Žižkov Ivan Horník. Přestože "Ivánka" policejní odposlechy podle trestního spisu usvědčily z pokusů o ovlivňování 18 zápasů, sestupu z ligy tenkrát stejně nezabránil. Z původního desetiletého zákazu působení ve fotbalu zbyla nakonec půlka a Horník je zpět, dokonce se na čas vrátil přímo na "místo činu" na Žižkově.
Foto: Reuters
Sport Sport
24. 8. 2015 11:09
Nejen italský cyklista Vincenzo Nibali se prohřešil proti duchu fair play. Podívejte se do naší galerie na největší podvodníky, co je historie sportu zná.
 

Právě se děje

Další zprávy