Koblasa se na paralympiádě zasloužil o zatím nejlepší český výsledek, ve stíhačce dojel šestý

Aktualizováno 10. 9. 2016 9:25
Český paralympijský reprezentant Ivo Koblasa se v Riu postaral o zatím nejlepší český výsledek. V cyklistické stíhačce na 3000 metrů skončil šestý. V závodě na jeden kilometr s pevným startem se nejlépe z trojice českých cyklistů dařilo Jiřímu Boškovi, který skončil devátý. Tomáš Kajnar skončil třináctý a Jiří Ježek šestnáctý.
Ivo Koblasa
Ivo Koblasa | Foto: Archiv: Ivo Koblasa

Rio de Janeiro - O zatím nejlepší výsledek českých sportovců na paralympiádě v Riu de Janeiro se postaral Ivo Koblasa. V cyklistické stíhačce na 3000 metrů obsadil 6. místo. Z trojice českých cyklistů v závodě na jeden kilometr s pevným startem si vedl nejlépe spastik Jiří Bouška, který obsadil deváté místo.

Šestinásobný mistr světa Bouška má v této disciplíně bronz z Atén a stříbro z Pekingu. Tomáš Kajnar skončil třináctý a Jiří Ježek šestnáctý. Ježek, který pevný kilometr vyhrál v Sydney a v Pekingu byl druhý, si po vážném zranění už naděje na další medaile nedělal. V Riu pojede ještě stíhačku, týmový sprint a dva silniční závody.

Právě o Koblasovi se hovoří jako o jeho možném nástupci. Třiadvacetiletý vnuk legendárního válečného pilota Emila Bočka měl už v roce 2012 v Londýně jen krůček k medaili. V posledních dvou letech přivezl stříbro a bronz z mistrovství světa v silničním závodě.

před 28 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.