reklama
 
 

Koblasa se na paralympiádě zasloužil o zatím nejlepší český výsledek, ve stíhačce dojel šestý

Aktualizováno 10. 9. 2016 9:25
Český paralympijský reprezentant Ivo Koblasa se v Riu postaral o zatím nejlepší český výsledek. V cyklistické stíhačce na 3000 metrů skončil šestý. V závodě na jeden kilometr s pevným startem se nejlépe z trojice českých cyklistů dařilo Jiřímu Boškovi, který skončil devátý. Tomáš Kajnar skončil třináctý a Jiří Ježek šestnáctý.

Rio de Janeiro - O zatím nejlepší výsledek českých sportovců na paralympiádě v Riu de Janeiro se postaral Ivo Koblasa. V cyklistické stíhačce na 3000 metrů obsadil 6. místo. Z trojice českých cyklistů v závodě na jeden kilometr s pevným startem si vedl nejlépe spastik Jiří Bouška, který obsadil deváté místo.

Šestinásobný mistr světa Bouška má v této disciplíně bronz z Atén a stříbro z Pekingu. Tomáš Kajnar skončil třináctý a Jiří Ježek šestnáctý. Ježek, který pevný kilometr vyhrál v Sydney a v Pekingu byl druhý, si po vážném zranění už naděje na další medaile nedělal. V Riu pojede ještě stíhačku, týmový sprint a dva silniční závody.

Právě o Koblasovi se hovoří jako o jeho možném nástupci. Třiadvacetiletý vnuk legendárního válečného pilota Emila Bočka měl už v roce 2012 v Londýně jen krůček k medaili. V posledních dvou letech přivezl stříbro a bronz z mistrovství světa v silničním závodě.

autor: ČTK | 10. 9. 2016 7:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama