Chcíplej servis, blokuju lajnu. Podívejte se na signály, kterými čarují plážové volejbalistky

Chcíplej servis, blokuju lajnu. Podívejte se na signály, kterými čarují plážové volejbalistky
Plážový volejbal není jen krásným letním sportem na písku, ale také alchymií s různými signály, které hráči a hráčky používají. Tady hráčka otevřenou dlaní naznačuje podávající parťačce, že danou soupeřku vpravo bude blokovat.
Podávající se musí přizpůsobit signálu, který naznačuje hráčka v poli. Tato hlásí, že bude bránit lajnu.
Opět otevřená dlaň, tedy blok, jen na druhé straně.
Tady je signál jasný, když podáš doprava, budu bránit diagonálu. Když doleva, tak čáru.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
19. 7. 2018 12:02
Podívejte se, jak plážové volejbalistky pracují s taktikou během zápasů na ME v Nizozemsku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 1 hodinou

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 2 hodinami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
Další zprávy