Chcíplej servis, blokuju lajnu. Podívejte se na signály, kterými čarují plážové volejbalistky

Chcíplej servis, blokuju lajnu. Podívejte se na signály, kterými čarují plážové volejbalistky
Plážový volejbal není jen krásným letním sportem na písku, ale také alchymií s různými signály, které hráči a hráčky používají. Tady hráčka otevřenou dlaní naznačuje podávající parťačce, že danou soupeřku vpravo bude blokovat.
Podávající se musí přizpůsobit signálu, který naznačuje hráčka v poli. Tato hlásí, že bude bránit lajnu.
Opět otevřená dlaň, tedy blok, jen na druhé straně.
Tady je signál jasný, když podáš doprava, budu bránit diagonálu. Když doleva, tak čáru.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
19. 7. 2018 12:02
Podívejte se, jak plážové volejbalistky pracují s taktikou během zápasů na ME v Nizozemsku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy