Všechny Češky budou hrát na beachvolejbalovém ME úvodní kolo play off

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 7. 2018 21:25
Ve srovnání s úterním zápasem sice Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály snadněji, ale s výkonem pořád nebyly úplně spokojené.
Hermannová a Sluková na evropském šampionátu.
Hermannová a Sluková na evropském šampionátu. | Foto: Milan Kammermayer

Rotterdam - Všechny tři české ženské páry si na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu zahrají v play off. Díky dvěma dnešním vítězstvím postoupily Martina Bonnerová se Šárkou Nakládalovou. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou i Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou si mohly zajistit přímý postup do osmifinále, ale v rozhodujících zápasech neuspěly.

Nasazené dvojky a předloňské finalistky Sluková s Hermannovou si postup zajistily výhrou nad slovenským párem Natália Dubovcová, Andrea Štrbová, který v Rotterdamu porazily 21:19, 21:9. V utkání byl klíčový první set, ve kterém sice slovenské reprezentantky dotahovaly, ale k setbolu je Češky nepustily. "Myslím, že jestli Sloveny měly pocit samy ze sebe, že nás ještě mohou porazit, tak to bylo v té koncovce prvního setu. V tom druhém setu už tam byla spousta hezkých servisů, supr obrana. Tam už jsme jim utekly tolik, že byly frustrované a ten prapor položily," řekla po zápase Sluková.

Hermannové se ve druhém setu dařilo na bloku, její parťačka zase vybrala Štrbové několik krátkých úderů podél sítě, které v první sadě na Češky platily. "Už se potom tomu hráči hraje jinak, když mu obránce vybere jeho nejsilnější útok, který v předchozím setu fungoval," uvedla Hermannová.

Ve srovnání s úterním zápasem sice favorizované Češky vyhrály snadněji, ale s výkonem pořád nebyly úplně spokojené. "Abych pravdu řekla, tak jsme tady ještě nenašly pořád tu svoji hru. Jsou tam světlé momenty, které pak zastíní spousta špatných momentů," poznamenala Sluková.

Proti domácí dvojici Sanne Keizerová, Madelein Meppelinková si mohly zajistit prvenství ve skupině, ale vůbec se jim nedařilo a prohrály hladce 15:21 a 16:21. Stejně jako Nizozemky tak měly dvě výhry a kvůli horšímu poměru míčů skončily druhé. "Myslím si, že jsme vůbec nepředvedly naši hru. Výborně nás Holanďanky zatlačily na servisu. Myslím, že jsme tahaly celou dobu za kratší konec. Nedokázaly jsme si to rozehrát tak, jak jsme potřebovaly," řekla Sluková.

Obhájkyně stříbrných medailí Kolocová s Kvapilovou ve dvou úterních zápasech neztratily ani set a suverénní průběh měla i první sada jejich duelu s Finkami Riikkou Lehtonenovou a Niinou Ahtiainenovou. Jenže pak převzaly iniciativu soupeřky, rozhodující tie-break vyhrály 15:12 a obsadily ve skupině první místo, které znamená přímý postup do osmifinále.

V úvodní sadě Češky na kurtu zářily. Dařilo se jim podání, zejména Kvapilová byla prakticky neomylná v útoku, v poli i na síti jí pomáhala Kolocová. Finkám povolily jen dvanáct bodů. "První set byl asi nad očekávání všech, ale bohužel potom jsme už tu taktiku a dobrou hru neudržely. Samozřejmě prohra je na prvním místě a člověk je z toho smutný," řekla po zápase Kolocová. Finky totiž od druhého setu zpřesnily hru a dobrým servisem dostaly Češky pod tlak.

Po úvodní porážce na turnaji dnes dvakrát vyhrály Bonnerová s Nakládalovovou, které si poradily s dvěma ruskými páry. Devátou nasazenou dvojici Světlana Cholominová, Naděžda Makroguzovová zdolaly v rozhodujícím třetím setu 15:12. Postup ze skupiny si pak zajistily výhrou 2:0 nad Marií Bočarovovou a Marií Voroninovou.

K druhým duelům dnes večer nastoupí muži, kteří v pondělí zahájili šampionát porážkami. Úvodní zápas nevyšel nejlepšímu českému páru Ondřej Perušič, David Schweiner ani Janu Dumkovi s Václavem Berčíkem.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Nizozemsku:

Ženy:

Skupina B: Hermannová, Sluková (2-ČR) - Štrbová, Dubovcová (18-SR) 2:0 (19, 9), Keizerová, Meppelinková (Niz.) - Hermannová, Sluková 2:0 (15, 16).

Konečná tabulka:

1. Keizerová, Meppelinková 3 2 1 5:2 5
2. Hermannová, Sluková 3 2 1 4:3 5
3. Štrbová, Dubovcová 3 1 2 2:4 4
4. Jupiterová, Chamereauová (Fr.) 3 1 2 3:5 4

Skupina F: Lehtonenová, Ahtiainenová (11-Fin.) - Kolocová, Kvapilová (6-ČR) 2:1 (-12, 19, 12).

Konečná tabulka:

1. Lehtonenová, Ahtiainenová 3 3 0 6:2 6
2. Kolocová, Kvapilová 3 2 1 5:2 5
3. Gruszczyňská, Gromadowská (Pol.) 3 1 2 3:5 4
4. Dabižová, Mastikovová (Rus.) 3 0 3 1:6 3

Skupina H: Bonnerová, Nakládalová (25-ČR) - Cholominová, Makroguzovová (9-Rus.) 2:1 (15, -18, 12), Bonnerová, Nakládalová - Bočarovová, Voroninová (24-Rus.) 2:0 (20, 17).

Konečná tabulka:

1. Stubbeová, Van Ierselová (Niz.) 3 3 0 6:0 6
2. Bonnerová, Nakládalová 3 2 1 4:3 5
3. Cholominová, Makroguzovová 3 1 2 3:4 4
4. Bočarovová, Voroninová 3 0 3 0:6 3

Muži:

Skupina A: Perušič, Schweiner (16-ČR) - Kolarič, Basta (32-Srb.) 2:1 (-18, 13, 10).

Skupina F: Plavinš, Točs (11-Lot.) - Dumek, Berčík (27-ČR) 2:0 (15, 12).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy