Střelci Lipták, Palacký a Kostelecký získali na ME stříbro v trapu družstev

ČTK ČTK
26. 9. 2023 19:05
Jiří Lipták, Jan Palacký a David Kostelecký vybojovali v závěrečný den mistrovství Evropy v brokové střelbě v Osijeku v stříbro v soutěži družstev v trapu. Češi v dramatickém finále podlehli až v rozstřelu Británii.
David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták na olympiádě v Tokiu.
David Kostelecký (vlevo) a Jiří Lipták na olympiádě v Tokiu. | Foto: Reuters

Ziskem medaile si čeští reprezentanti v Chorvatsku spravili náladu po víkendové soutěži jednotlivců, v níž se mezi nejlepší neprosadili a nejlepší z nich byl devatenáctý Palacký.

V soutěži družstev české trio vyhrálo kvalifikaci, přičemž zazářil olympijský vítěz a sesazený individuální evropský šampion Lipták, jenž trefil všech 75 terčů.

Ve finále proti Britům byl po pěti kolech vyrovnaný stav 5:5 a musel rozhodnout rozstřel, v němž už nemá každý ze střelců pět ran jako v základní fázi, ale jen jednu. Po dvou vyrovnaných kolech rozstřelu ukončili soutěž Britové, kteří byli ve třetím kole stoprocentní, zatímco Češi jednou minuli.

Střelci na trap se v soutěži družstev na ME radovali z medaile poprvé od roku 2017, kdy v Baku společně s dlouholetými oporami a olympijskými šampiony Kosteleckým a Liptákem bral bronz Vladimír Štěpán. Před měsícem bylo družstvo Kostelecký, Lipták, Pavel Vaněk třetí na mistrovství světa, kde o medailích rozhodoval součet kvalifikačních výsledků.

V Osijeku čeští brokaři získali v seniorských kategoriích tři stříbra. Ve skeetu bylo druhé mužské družstvo a dvojice Tomáš Nýdrle, Martina Kučerová v olympijském mixu. Další tři stříbra si Češi odvezli z juniorských kategorií.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Osijeku (Chorvatsko):

Trap - družstva:

Muži - finále: Británie (Heading, Scott, Hales) - Česko (Lipták, Palacký, Kostelecký) 5:5, v rozstřelu 8:7, o 3. místo: Itálie - Finsko 6:4.

Ženy - finále: Finsko (Mäkelaová-Nummelaová, Antikainenová, Veromaaová) - Slovensko 6:4, o 3. místo: Itálie - Turecko 7:3.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy