sportovní střelba

Zemřel jeden z nejúspěšnějších domácích pistolářů Falta, stříbrný z OH 1972

Ve věku 85 let zemřel jeden z nejúspěšnějších domácích pistolářů Ladislav Falta, stříbrný v rychlopalbě z olympijských her v Mnichově 1972. O sobotním úmrtí držitele řady medailí z mistrovství světa i Evropy, který po ukončení závodní kariéry dlouho působil jako reprezentační trenér, informoval web Českého olympijského výboru.

Opočenský rodák Falta startoval na třech olympiádách, po devátém místě z Tokia a desátém z Mexika jej v Mnichově o jediný bod předstihl pouze vítězný Polák Józef Zapedzki. Stříbro získal Falta i na MS 1970 ve Phoenixu, kde též přispěl ke dvěma týmovým triumfům. Třikrát se stal individuálním mistrem Evropy, kromě rychlopalby také ve velkorážní i standardní pistoli.

Nejlepším handicapovaným sportovcem uplynulého roku je opět Pešek

Sportovní střelec Tomáš Pešek byl podruhé za sebou vyhlášen nejlepším handicapovaným sportovcem České republiky uplynulého roku.

Druhé místo za mistrem světa obsadila sjezdařka Tereza Kmochová, šampionka z prosincové deaflympiády v Itálii. Třetí skončil snowboardcrossař Tomáš Pazdera.