reklama
 
 

Čeští biatlonisté šplhají žebříčkem, Soukalová je zatím v trháku

13. 1. 2016 18:44
Gabriela Soukalová vede bodování Světového poháru o parádních 35 bodů, Ondřej Moravec zase s novým rokem chytil slinu a středečním čtvrtým místem ve vytrvalostním závodu potvrdil stíhací jízdu za první desítkou světového pořadí.

Ruhpolding - Už na konci tohoto týdne se biatlonová sezona přehoupne do druhé poloviny. A z českého pohledu to vypadá růžově. Gabriela Soukalová vede bodování Světového poháru o slušných 35 bodů, Ondřej Moravec zase s novým rokem chytil slinu a středečním čtvrtým místem ve vytrvalostním závodu potvrdil stíhací jízdu za první desítkou světového pořadí.

Češi jsou zkrátka opět vidět v mužské i ženské kategorii. Pravda, do loňské sezony, kdy byli dva Češi první desítce Světového poháru, to má ještě daleko, ale hlavně díky Moravcově fazóně se blýská na lepší časy.

"Dnešní čtvrté místo? Nevím, zdali bych těch osm vteřin na třetí místo byl schopný ještě dohnat, ale ta bezmocnost, že jsem se o to vlastně ani nemohl pokusit, mě štve," posteskl si nad středečními špatnými běžeckými podmínkami Moravec na stránkách biatlon.cz.

Rybář: Každé místo do top 10 je úspěch

Čerstvý otec v českém týmu se ve středu posunul už na 13. místo v celkovém hodnocení SP. Desátý Johannes Bö má o 49 bodů víc, takže k postupu mezi elitu je ještě nějaký ten povedený závod potřeba.

Co dohánět má také Michal Šlesingr, kterému se vytrvalostní závod v Ruhpoldingu příliš nevyvedl, v hodnocení seriálu je zatím 27. Desátou příčkou se ale blýskl Michal Krčmář, který se rázem vyhoupl na celkové 33. místo. I proto už Češi poskočili na sedmé místo v hodnocení národů, ve kterém byli loni pátí.

"Stále opakuji, že každé umístění v desítce je pro nás úspěchem, a skutečnost, že tam tentokrát máme dva kluky, je pozitivní a oba si zaslouží ocenění," neskrýval radost po vytrvalostním závodu šéftrenér Ondřej Rybář.

To české dívky vůbec neslevily ze svých loňských úspěchů, ba naopak, ještě přidaly. Gabriela Soukalová se na začátku sezony oblékla do žlutého a vysvlékla se z něho jen na kratičkou chvíli ve slovinské Pokljuce.

Soukalová vede o 35 bodů

Od té doby jen zvyšuje náskok v cestě za křišťálovým glóbem. Dvě druhá místa z minulého týdne jí před Marii Dorinovou Habertovou vynesla původně 53bodový polštář. Ten se sice po závodu s hromadným startem stáhl na 35, což neznačí takovou dominanci, jakou předvádí Francouz Martin Fourcade v mužské kategorii, kde vede hodnocení o neuvěřitelných 163 bodů, ale i tak se to dá označit za trhák. Soukalová se jako první ze závodnic letos přehoupla přes hranici 500 nasbíraných bodů.

"Jsem ráda za každý bod, takže toto je pro mě velká psychická podpora. Blíží se totiž svěťák v Anterselvě a tam se mi ještě nikdy nedařilo," uvedla současná biatlonová jednička v rozhovoru pro biatlon.cz.

Ve čtvrtek může ještě nějaký ten bod k náskoku přidat. Na programu je totiž pro změnu vytrvalostní závod žen na 15 kilometrů. V Östersundu byla na stejném úseku pátá, nyní má zjevně ještě lepší formu. Ale pozor! Francouzka tehdy brala stříbro.

Nesmíme zapomenout ani na Veroniku Vítkovou, která je v průběžném hodnocení na také solidním sedmém místě. V Ruhpoldingu brala minulý týden tři umístění v první desítce, takže i ona bude patřit mezi favoritky.

Čtvrteční vytrvalostní závod biatlonistek začne ve 14:15 a vy ho můžete sledovat v naší online reportáži.

autor: Miroslav Harnoch | 13. 1. 2016 18:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama