Čeští baseballisté zdolali Velkou Británii a kráčí evropským šampionátem bez porážky

Ján Jabrocký
10. 9. 2016 21:18
Česká baseballová reprezentace porazila ve druhém utkání základní skupiny mistrovství Evropy Velkou Británii 4:1.
Český baseballista Petr Zýma
Český baseballista Petr Zýma | Foto: Getty Images

Hoofddorp - Také ve druhém zápase na mistrovství Evropy se českým baseballistům dařilo a porazili Velkou Británii 4:1. Na šampionátu tak zůstávají neporaženi a mají již skoro jisté místo v první trojici skupiny. To si můžou zajistit již zítra, kdy se střetnou se Švédskem.

Češi se dostali do vedení hned v první směně, kdy Jakub Malík stáhl pro bod Petra Sílu. Ten v další směně zařídil druhý doběh českého týmu, když stáhl pro bod Petra Čecha. Ve čtvrtém dějství přišla velká chvíle Petra Zýmy, jenž odpálil dvoubodový homerun a poslal Česko do menšího trháku. Následně se již útok svěřenců Mikea Griffina neprosadil, ale protože soupeř dokázal doběhnout pouze pro jediný bod, tak se nakonec mohli radovat z výhry.

Velmi dobrými výkony se zatím na šampionátu prezentují nadhazovači. Nejinak tomu bylo i v tomto zápase, do kterého naskočil na kopci Martin Schneider a za pět směn soupeři nepovolil jediný bod. Ten se prosadil až proti Petru Minaříkovi, kdy pro bod doběhl Wiley. Zápas v poslední směně doházel Daniel Mráz, jenž si připsal dva strikeouty.

Po utkání se pro Aktuálně.cz rozpovídal Petr Zýma, jenž odpálil třetí český homerun na šampionátu. Pro pálkaře Eagles Praha to byl také třetí odpal za plot v reprezentační kariéře. "Na metu se předtím dostal Petr Čech, tak jsem chtěl být hodně agresivní, abych ho posunul alespoň na třetí metu," uvedl Zýma.

"Soupeřův nadhazovač házel spíše technické nadhozy. Jejich rychlost nebyla nijak výrazná, ale měl je celkem pod kontrolou. Takže jsem si počkal na jeden vyšší nadhoz a ten se mi i s pomocí větříku podařilo dostat ven. Jsem za to rád. Jsem kontaktní pálkař a využívám spíše šířku hřiště. Proto jsem také po odpalu běžel naplno, až jsem pak slyšel křik spoluhráčů a byl jsem překvapený, že to skončilo mimo hřiště. Moc si to tady užíváme a již se těšíme na nedělní zápas," glosoval na závěr Petr Zýma.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy