Nejdřív trápení, pak bronzová euforie. Takhle Sluková s Hermannovou sprchovaly soupeřky šampaňským

Barbora Hermannová napájela Nizozemky
České plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová si na mistrovství Evropy v plážovém volejbale prožily hodně zvláštní příběh.
Los je jako nasazené dvojky poslal do Rotterdamu, do stejnojmenné lodi, pod kterou měly odehrát tři zápasy základní skupiny.
Kdo ví, jestli to bylo spletitými uličkami a tmavými kajutami, nebo kvůli dozvukům náročného programu na předchozích turnajích, českým jedničkám se během tří dnů nepodařilo v písku pod palubou najít ideální formu.
V přístavním městě sice po boji porazily Francouzky, poté celkem jednoznačně Slovenky, ale na domácí Nizozemky už nestačily a ve skupině zůstaly druhé.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
24. 7. 2018 6:05
Podívejte se na obrázky z mistrovství Evropy v plážovém volejbale, ze kterého vezou Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová bronzové medaile.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Turecký novinář dostal 17 let vězení, podle soudu zveřejnil tajné informace

Istanbulský soud vynesl trest 17 let vězení pro investigativního novináře Mehmeta Baransua, jehož odsoudil za zveřejnění tajných státních informací. Informoval o tom opoziční server Ahval. Baransu je ve vězení od roku 2015 a psal pro deník Taraf, který před čtyřmi lety turecký režim zakázal.

Baransu byl odsouzen za "zveřejnění informací, které měly zůstat tajné z důvodů bezpečnosti či domácích a zahraničních polických zájmů státu". Kauza se týká článku, který vyšel v listopadu 2013 v deníku Taraf pod názvem "Rozhodnutí skoncovat s Gülenem padlo na zasedání národní bezpečnostní rady (MGK) v roce 2004". Podle článku tak začala vláda pronásledovat Gülenovo hnutí rok poté, co se stal Recep Tayyip Erdogan premiérem.

Fethullah Gülen a jeho hnutí, jež si říká Hizmet (Služba), bývalo začátkem tohoto století spojencem nynějšího prezidenta Erdogana a jeho nyní vládní strany AKP. Posléze se ale oba muži názorově rozešli a Erdoganův režim označil Gülenovo hnutí v roce 2014 za teroristickou organizaci FETÖ (Fethullahova teroristická organizace).

Zdroj: ČTK
Další zprávy