Brno po ultimátu vyhrálo. Lille zdolalo rozdílem třídy

26. 11. 2008 23:14
Brno - Lille 81:61
Basketbalistky Brna mají druhou výhru
Basketbalistky Brna mají druhou výhru | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Brno - Basketbalistky Brna konečně v Eurolize zase vyhrály. České mistryně ve středu porazily francouzské Lille rozdílem dvaceti bodů a připsaly si oficiálně druhé (respektive třetí) vítězství v soutěži.

Zmatky do skupiny B přineslo vyřazení CSKA Moskva, jehož výsledky byly kvůli bankrotu anulovány.

Klub z moravské metropole měl od vedení jasný úkol: vyhrát. Toto ultimátum ovšem pokračuje, svěřenkyně kouče Bobrovského nemohou do konce roku prohrát. Duel proti Lille jim ale vyšel úspěšně podle očekávání, stejného soupeře zdolaly už ve Francii.

Čtěte dále: Brno ztrácí dech. Kam se poděly suverénky zpod koše?

Už od úvodních minut se domácí tým ujal vedení, které postupně navyšoval. Zhruba do patnácté minuty ještě Lille drželo krok, zaostávalo třeba jen o dva koše. O poločase však už prohrávalo o patnáct bodů.

V dalších dvou částech si Brno hlídalo náskok, který v jednu chvíli přesáhl i pětadvacet bodů. Nakonec z toho byl výsledek 81:61.

Výhru Brna kalí jen zranění Zuzany Žirkové, jež odstoupila v závěrečné čtvrtině a podle prvních informací má těžký výron kotníku.

Nejlepší střelkyní domácích byla Eva Vítečková se sedmnácti body, která je také zatím nejlepší hráčkou klubu, co se týče bodového průměru na zápas (dosud necelých 14 bodů).

Brňanky přesto zůstávají ve skupině B na třetím místě. "Po delší době můžeme být spokojeni, i když ne úplně. Doufám, že nás to nastartuje. Musíme ale vyhrát další dva duely," uvedl pro Českou televizi trenér Jan Bobrovský.

Ve středu se v Eurolize představilo i USK Praha, které však ve Valencii nenavázalo na překvapivou výhru nad stejným soupeřem z domácího prostředí. České vicemistryně prohrály 69:88, když ještě o poločase držely se španělským výběrem krok.

Poté ale přišel ve třetí čtvrtině nebývalý zkrat a vysokoškolačky odpadly. Nejlepší Češkou byla Ivana Večeřová v dresu Valencie, která nastřílela jedenáct bodů.