Boxerská Interliga: Kdo zvládne ostré česko-slovenské derby?

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
31. 1. 2015 14:10
Preview před jarním pokračováním boxerské Interligy.
Boxerská interliga - ilustrační foto
Boxerská interliga - ilustrační foto | Foto: Jan Hamaďák

Praha - Pořádně od podlahy odstartuje jarní část boxerské Interligy, kde startují nejlepší tuzemští, slovenští, polští a vlastně i maďarští boxeři. V Nitře si rozdají dva vedoucí celky celé soutěže – domácí BC Stavbár a pražský BigBoard Praha.

Stejný počet bodů. Stejné skóre. Stejný počet pomocných bodů. Boxeři Nitry a BigBoardu si nemají po podzimu na čele tabulky co vyčítat. Po sobotě ale bude jasné, že jeden z nich bude neohroženým lídrem, druhý se na něj bude koukat s odstupem. Tedy pokud nedojde na remízu.

Tohle bude řežba

To se ale příliš neočekává. Spíše půjde od 17:00 hodin v Městské sportovní hale v Nitře o pořádně vyhecovanou řež. Bojovníci obou klubů se sice ještě v Interlize nepotkali, ale tváří v tvář se už potkali. Zimní přípravu totiž oba celky absolvovaly v Tatrách v hotelu FIS nedaleko Štrbského plesa. V ringu se ovšem v tréninku nepotkaly.

Naostro to bude až nyní. A slovenští bojovníci možná budou trochu ze sestavy soupeře překvapeni. Český šampion posledních dvou let – DTJ Prostějov – který letos zatím tolik nezáří totiž BigBoard „vyloupil“ o těžké a supertěžké váhy Adama Kolaříka s Vasilem Ducárem. Vedoucí pražského celku Pavel Hynek pak kontroval tím, že z Moravy přivedl jako alternativu bratry Marka a Tomáše Vaněčky.

„Prostějov využil skulinku v soutěžním řádu a přetáhl nám dva boxery, které jsme měli na hostování. Upřímně, mrzí mě to, protože jsem se to dozvěděl, až když to bylo upečené a já volal oběma boxerů, jak se mají a že s nimi počítáme na další zápas,“ řekl Aktuálně.cz Hynek.

A vzápětí dodal: „Chápu Vasila Ducára, protože všichni kluci ze Znojma startují za Prostějov, tak byl asi černou ovcí, že se bije za Prahu, ale mrzí mě Adam Kolařík. Tomu jsme dali šanci proti Polsku a počítali jsme s ním i nadále. Tam ale asi hrály roli peníze.“

Prostějov si moc nepomohl

Jenže celá kauza měla v pátek dohru. Řídící výbor soutěže totiž oběma borcům zakázal start, takže v případě jejich sobotního nasazení do souboje s Dubnicí (boxuje se v Prostějově od 17:30 hodin), hrozí domácím kontumace. Tím by de facto ztratili jakékoliv šance na zisk titulu.

Petr Novotný, vedoucí moravského celku, ale tak musí řešit problém. Zmínění bojovníci mu měli zalepit díru po pražském Danielu Táborském, který se na podzim rozhodl přestoupit do supertěžké váhy, kterou mají Prostějovští obsazenou maďarským „neporazitelným“ obrem Ištvánem Bernáthem. Přesto jsou na domácí půdě proti Dubnici favority.

To v Nitře se o této pozici dá jen spekulovat. Domácí jsou našlapaní slovenskými reprezentanty, mimo jiné Michalem Zátorským, Tomášem Vaněm, Matúšem Strniskem, vrátit po zranění by se již mohl Sandro Dirnfeld, který má dvě pátá místa z ME. Ovšem jejich pražský soupeř má ve svých řadách také silný muniční arzenál.

Reprezentanty mají i Pražané

Erikové Huliev, Alojan a Agateljan, Zdeněk Chládek, Patrik Kliment, Michal Vodárek, Martin Podlucký, zmínění bratři Vaněčkovi, či David Hunanyan, David Hošek, toť jen výčet jmen, ze kterých může vybírat sestavu trenér BigBoardu Michal „Míťa“ Soukup. Do plného tréninku se navíc tuzemský mistr v supertíze Pavel Šour, kterého v březnu čeká šlágr jara s Táborským.

„Pánové Hlavačkové jsou velice zkušení trenéři a taktici, určitě mají naše boxery nastudované, ale ať jim to úplně nezjednodušíme. Soupisku má na starosti Michal Soukup a ten ji oznámí těsně před utkáním,“ dodal s úsměvem na tváři další otázky týkající se sestavy vedoucí pražského celku.

Ať to budou v sobotu taktické šachy, nebo nekompromisní boxerské bitvy, mají se fanoušci na co těšit.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Fotbalista Prijovič dostal na tři měsíce domácí vězení

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru. Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

Prijovič tím porušil zákaz sdružování většího počtu osob a omezení vycházení mezi pátou hodinou odpolední a pátou ranní. Během sobotního videosoudu v Bělehradu vinu přiznal a byl odsouzen k domácímu vězení na čtvrt roku.

Před Prijovičem se už proti nařízením provinil jiný srbský fotbalista Luka Jovič. Útočník Realu Madrid způsobil před dvěma týdny poprask tím, že opustil nařízenou karanténu po návratu ze Španělska a v Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Dvaadvacetiletý fotbalista se hájil tím, že nedostal přesné pokyny, jak se má v izolaci chovat.

Další zprávy