Rozzlobený obr Kličko: Chci ztrestat Briggse

21. 1. 2015 20:01
Ukrajinský boxer Vladimir Kličko poprvé veřejně prohlásil, že chce boxovat s americkým bouřlivákem Shannonem Briggsem.
Shannon Briggs pronásleduje Vladimira Klička zhruba od loňského března.
Shannon Briggs pronásleduje Vladimira Klička zhruba od loňského března. | Foto: Reuters

Hamburk – Dosáhl svého. Ukrajinský obr Vladimir Kličko v úterý pro německý Bild poprvé otevřeně přiznal, že chce boxovat s americkým bouřlivákem Shannonem Briggsem. Třiačtyřicetiletý ex-mistr světa současného vládce boxerské těžké váhy pronásleduje několik měsíců a dělá mu ze života tak trochu peklo.

Nejprve ho konfrontoval v tělocvičně. Následně se vydal na jeho souboj s Australanem Alexem Leapaiem. Poté následovala návštěva restaurace i provokace, když Kličko surfoval na moři. Briggs, do soboty poslední americký mistr světa těžké váhy, nedal o pět let mladšímu Ukrajinci pokoj (VIDEO VŠECH INCIDENTŮ ZDE!).

Vše doprovázel hláškou „Let´s go champ!“ A dle všeho se mu jeho stalking nakonec vyplatil. „Chci boxovat se Shannonem Briggsem a za to všechno jej ztrestat,“ řekl držitel titulů WBA, WBO a IBF. „Překročil všechny hranice, skutečně se s ním chci utkat a vše vyřešit v ringu,“ pokračoval.

K zápasu by mohlo dojít na podzim

Dle všeho se tak potvrdí zprávy některých německých médiích, že si tým kolem Klička již dopředu rezervoval na podzim letošního roku hamburskou O2 Arénu. Výběr haly není náhodný. Pokud se pohybuje v Evropě, má v Hamburku mladší z ukrajinského sourozeneckého dua svůj domov. Navíc právě zde Briggse vypráskal před pěti lety Vladimirům bratr Vitalij.

„Chápu, proč to Briggs dělá. Má to logiku. Chce se zviditelnit. Chce mne zatáhnout do mediálních tahanic, stejně jako Tyson Fury, Manuel Charr, David Haye, nebo Marco Huck. Ale nikdo z nich to nedělal tak dobře, jako Briggs,“ vysvětloval důvody, proč se chce s Američanem utkat, Kličko.

„Nicméně on překročil čáru, neví, kdy je čas přestat, už to není k smíchu. Tak mu ten čas stanovím já,“ zakončil bijec, který si momentálně užívá rodičovských povinností. Jeho snoubence Hayden Panettierové se totiž v prosinci loňského roku narodila Kaya Evdokia.

Pokud Kličko zvládne duel s Jenningsem

Je otázkou, nakolik je „šikovnost Briggse“ způsobená jeho kreativitou a na kolik povedeným marketingem, potažmo spoluprací všech zúčastněných stran a také webu Fightnews.com, který všechna setkání obou bojovníků exkluzivně publikoval na svém youtube kanálu.

Zároveň se ale bude muset Kličko nejprve vypořádat s dalším (neporaženým) Američanem Bryantem Jenningsem, se kterým už má podepsaný duel na 25. dubna do newyorské Madison Square Garden. A pokud opět nedostane výjimku, musí se ještě letos postavit do ringu se svým povinným vyzývatelem organizace WBO – Britem Tysonem Furym.

Tedy, pokud za zhruba tři měsíce nepadne právě s Jenningsem.

 

Právě se děje

Další zprávy