Bolt má další problém. Powell nepoběží ve štafetě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 9. 2011 16:30
Podle Powellova agenta by byl jeho start velký risk

Tegu - Po diskvalifikaci ve finále sprintu na 100 metrů se vyskytly pro Usaina Bolta další potíže. Asafa Powell, který měl tradičně finišovat v jamajské stafetě na 4x100 metrů, kvůli zranění třísel do závodu nezasáhne.

Bolt přijel do Tegu obhájit tři zlaté medaile z MS v Berlíně (100, 200 a 4x100 metrů - všechny ve světových rekordech), po předčasném startu v neděli na stovce a následné diskvalifikaci je tak ohrožena i druhá zlatá obhajoba.

Powell, který na stovce zaběhl začátkem sezony v Lausanne nejlepší čas roku, musel kvůli svému zranění vynechat už stovku a nyní se rozhodl neriskovat, aby si své zranění neobnovil.

Čtěte také:
Češi stále čekají na medaili. Bába je 4., Hejnová sedmá
VIDEO Bolt ve finále stovky ulil start a byl diskvalifikován
VIDEO MS má svého hrdinu. Pomalého sprintera ze Samoy

To si Powell způsobil koncem července na mítinku v Budapešti.

Usain Bolt
Usain Bolt | Foto: Reuters

"Potřebuje ještě několik dnů, aby se plně zotavil. Pro tým by to byl příliš velký risk a Asafa si takovou odpovědnost nechce vzít na svá bedra," citovala agentura Reuters Powellova agenta Paula Doyla.

I přes Powellovu absenci však zůstávají Jamajčané největšími favority na zisk zlata. Vedle Bolta štafetu poběží nový mistr světa na stovce Yohan Blake. Hlavním rivalům z USA navíc bude chybět vůbec největší hvězda - Tyson Gay.

Rozběhy štafety stejně jako finále se poběží v neděli. Už v pátek však budou na progamu rozběhy a semifinále dvoustovky, její finále se pak poběží v sobotu. 

 

Právě se děje

před 20 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy