VIDEO Bolt ve finále ulil start a byl diskvalifikován

ČTK ČTK
28. 8. 2011 14:26
Z vítězství na stovce se raduje Yohan Blake
Usain Bolt.
Usain Bolt. | Foto: Reuters

Tegu - Šokem skončil na mistrovství světa v Tegu očekávaný závod na 100 metrů.

Světový rekordman a obhájce titulu Jamajčan Usain Bolt byl dnes kvůli předčasnému startu ve finále diskvalifikován.

Titul získal jeho krajan Yohan Blake časem 9,93 sekundy. Za ním doběhli Američan Walter Dix (10,08) a Kim Collins z ostrovů Svatý Kryštof a Nevis (10,09).

Čtěte také:
Šebrle skončil na MS třináctý, limit pro OH nesplnil
VIDEO Pistorius v premiéře na MS uspěl. Postoupil dál

Trojnásobný olympijský vítěz Bolt přijel do Tegu s cílem zopakovat tři triumfy z Berlína a tvrdil, že pokud "nezaspí" na startu, jak se mu často stávalo, znovu nejkratší sprint bez problémů ovládne. Tentokrát měl však v blocích opačné problémy. Vyrazil ještě před startovním výstřelem, a pak už jen zoufalými gesty dával najevo svůj zmar.

Na velké akci pětadvacetiletý Jamajčan nevyhrál poprvé po čtyřech letech. V roce 2007 na světovém šampionátu v Ósace byl druhý na dvoustovce. Pak přišla jeho galapředstavení na olympiádě v Pekingu a předloni v Berlíně.

V letošní sezoně nebyl po předchozích zdravotních problémech zdaleka tak suverénní jako dřív, přesto byl jasným favoritem pro všechny tři své závody. Šanci vynahradit si dnešní zklamání bude mít na dvojnásobné trati a ve štafetě na 4 x 100 metrů.

Na Boltovo selhání i celý závod se podívejte ZDE:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy