Bolest a pláč. Vonnová si ve Val d'Isere obnovila zranění

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 12. 2013 13:15
Lindsey Vonnová opustila trať v bolesti a se slzami. Ve Bolest a pláč. Ve Val d'Isere si po skoku znovu poranila koleno.
Lindsey Vonnová si dva měsíce před olympiádou znovu poranila koleno.
Lindsey Vonnová si dva měsíce před olympiádou znovu poranila koleno. | Foto: Reuters

Val d'Isere  - Sjezd Světového poháru lyžařek ve Val d'Isere vyhrála Švýcarka Marianne Kaufmannová-Abderhaldenová a připsala si první triumf v kariéře. Dnešní závod byl po několika pádech celkem na 40 minut přerušen, kvůli problémům s operovaným kolenem do cíle nedojela mimo jiné americká hvězda Lindsey Vonnová.

Kaufmannová-Abderhaldenová porazila o 29 setin obhájkyni celkového prvenství v seriálu Slovinku Tinu Mazeovou. Na třetím místě si pro životní maximum a první stupně vítězů dojela s půlsekundovou ztrátou Rakušanka Cornelia Hütterová. Čtvrtá skončila Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a posunula se do čela průběžného hodnocení SP.

Sedmadvacetiletá Kaufmannová-Abderhaldenová vítězstvím navázala na druhé místo ze sjezdu v Lake Louise v polovině prosince. Královna minulé zimy Mazeová naopak druhou příčkou vylepšila zatím nevýraznou sezonu, v níž se dosud jen dvakrát objevila na pódiu díky třetím místům z obřího slalomu ve Svatém Mořici a slalomu v Levi.

Vonnová si poranila koleno při skoku

Pro Vonnovou skončil závod po chybě na jednom ze skoků, po němž minula branku a při dopadu si podle všeho poranila operované koleno. Čtyřnásobná vítězka SP, která kvůli rekonvalescenci deset měsíců nezávodila, tak před zraky svého přítele golfisty Tigera Woodse opouštěla trať sice bez pomoci, ale v bolesti a slzách.

"Nezranila jsem si nic, co by už nebylo zraněné. Jen jsem koleno přetížila a ono prostě vypnulo. Ještě jsem se zkusila na něj postavit, ale nešlo to. Neměla jsem nejmenší šanci se do branky vejít," prohlásila devětadvacetiletá Američanka.

Podle Vonnové by však nemělo jít o nic vážného, jen bude muset koleni dopřát víc odpočinku. "Můj plán se nemění - pořád musím být opatrná, kolik před olympiádou pojedu závodů. Vypadá to na jeden dva. Nic víc, protože už takhle riskuju, že si koleno a meniskus ještě víc poškodím," řekla dvojnásobná mistryně světa a zlatá olympijská medailistka z Vancouveru právě ve sjezdu.

O poznání hůř dopadla Marie Marchandová-Arvierová, která musela být se zraněným ramenem převezena na nosítkách do nemocnice. Francouzskému lyžování tak před olympiádou hrozí další ztráta, protože kvůli zranění kolen už o únorové hry v Soči přijdou mistryně světa v obřím slalomu Tessa Worleyová i šampionka ve sjezdu Marion Rollandová.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere (Francie):

Ženy - sjezd:

1. Kaufmannová-Abderhaldenová (Švýc.) 1:47,28, 2. Mazeová (Slovin.) -0,29, 3. Hütterová (Rak.) -0,52, 4. Weiratherová (Licht.) -0,63, 5. Sejerstedová (Nor.) -0,94, 6. Aufdenbalttenová -1,02, 7. Gisinová (obě Švýc.) -1,03, 8. Klingová (Švéd.) -1,19, 9. Höflová-Rieschová (Něm.) -1,21, 10. Görglová (Rak.) -1,28.

Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 9 závodů): 1. Höflová-Rieschová 265 b., 2. Kaufmannová-Abderhaldenová 259, 3. Weiratherová 210, 4. Fenningerová (Rak.) 179, 5. Mazeová 175, 6. E. Fanchiniová (It.) 165.

Průběžné pořadí SP (po 12 ze 34 závodů): 1. Weiratherová 495, 2. Höflová-Rieschová 490, 3. Gutová (Švýc.) 488, 4. Fenningerová 461, 5. Mazeová 384, 6. Kaufmannová-Abderhaldenová 259, ...80. Strachová 13, 98. Dubovská (obě ČR) 3.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy