Berdych, Štěpánek a Cetkovská rozehrají v neděli French Open

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 5. 2014 16:30
V areálu Rolanda Garrose nastoupí v neděli ke svým zápasům prvního kola dvouhry daviscupoví reprezentanti Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, ženskou soutěž rozehraje i Petra Cetkovská.
Turnajová šestka Tomáš Berdych vstoupí do turnaje v neděli po poledni proti Kanaďanovi Peteru Polanskému.
Turnajová šestka Tomáš Berdych vstoupí do turnaje v neděli po poledni proti Kanaďanovi Peteru Polanskému. | Foto: Reuters

Paříž - Tři zástupci českého tenisu se představí v úvodní den grandslamového French Open. V areálu Rolanda Garrose nastoupí v neděli ke svým zápasům prvního kola dvouhry daviscupoví reprezentanti Tomáš Berdych a Radek Štěpánek, ženskou soutěž rozehraje i Petra Cetkovská.

Světová šestka Berdych, jenž vloni v Paříži vypadl v prvním kole, nastoupí proti Kanaďanovi Peteru Polanskému na kurtu číslo 1 ke druhému utkání dne. Se 137. hráčem žebříčku ATP, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, ještě nikdy nehrál.

Štěpánek, který na francouzské antuce nepřešel třikrát za sebou přes první kolo, zahájí v 11 hodin premiérovým utkáním s Facundem Arguellem z Argentiny program na kurtu číslo 7.

Den pak na stejném dvorci uzavře Cetkovská s Varvarou Lepchenkovou. Devětadvacetiletá Češka, jež v Paříži obhajuje loňské třetí kolo, Američanku v jediném vzájemném utkání na okruhu WTA letos v Charlestonu porazila ve třech setech.

Program (začátky v 11:00):

Kurt Philippea Chatriera: A. Radwaňská (3-Pol.) - Šuaj Čang (Čína), Lacko (SR) - Federer (4-Švýc.), S. Williamsová (1-USA) - Limová (Fr.), Tsonga (13-Fr.) - Roger-Vasselin (Fr.).

Kurt Suzanne Lenglenové: Raonic (8-Kan.) - Kyrgios (Austr.), Bencicová (Švýc.) - V. Williamsová (29-USA), Herbert (Fr.) - Isner (10-USA), Piterová (Pol.) - Kerberová (8-Něm.).

Kurt č. 1: Hantuchová (31-SR) - Jakšičová (Srb.), Berdych (6) - Polansky (Kan.), Hesseová (Fr.) - Meusburgerová (Rak.), Chardy (Fr.) - Gimeno-Traver (Šp.).

Kurt č. 7: Štěpánek - Arguello (Arg.), 4. zápas Cetkovská - Lepchenková (USA).

 

Právě se děje

před 45 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy