Kotlářka natáhla sérii výher už na jedenáct zápasů a v polovině sezony stále vede extraligu

Ján Jabrocký
23. 5. 2016 8:50
Baseballová extraliga se v minulém týdnu přehoupla do druhé poloviny základní části. V čele tabulky zůstává Kotlářka, která si v týdnu připsala hned čtyři vítězství.
Ilustrační foto ze zápasu Arrows Ostrava
Ilustrační foto ze zápasu Arrows Ostrava | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Baseballová extraliga se uplynulý týden přehoupla do druhé poloviny základní části. Stoprocentní byla opět mistrovská Kotlářka Praha, která tahá již jedenáctizápasovou sérii výher, a drží se tak na prvním místě soutěže.

Tři výhry si připsali také brněnští Draci a probuzená Technika, která pomaličku stoupá tabulkou vzhůru.

Kotlářka Praha – Eagles Praha  14-5

Opět již v úterý se střetly dva pražské celky a i tento týden byla úspěšnější Kotlářka. Její rozjetý útok nedokázala zastavit ani pětice nadhazovačů Eagles.

Úřadující mistr zavelel k útoku hned v první směně a soupeři povolil body až za stavu 11-0. Kotlářka navíc poslala na kopec teprve patnáctiletého Daniela Padyšáka, který ve třech směnách soupeři nepovolil ani jeden bod.

Draci Brno – Tempo Titans Praha  3-1, Tempo Titans Praha – Draci Brno  3-15 a 2-15

 Jednoznačného vládce měla třízápasová série Draků s pražským Tempem. V pátečním utkání sice dokázal nadhazovač Tempa Jake Rabinowitz dlouho držet útok Draků bez bodu, ale nakonec se domácí prosadili a nakonec zvítězili 3-1.

O víkendu se série přesunula do hlavního města, kde však domácí nedokázali využít výhodu domácího prostředí a svému soupeři dvakrát podlehli vysokým rozdílem.

V sobotním zápase Draci prakticky rozhodli o své výhře již v první směně, kdy dokázali devětkrát skórovat. V nedělním se sice hosté nedokázali pořádně prosadit proti mladému Adamu Pokornému, ale po jeho vystřídání již opět sbírali bod po bodu. Prvním homerunem v extralize jim k tomu pomohl také Arnošt Dubový. "Ze začátku jsme začali trochu vlažně, ale ve druhé polovině jsme na ně skočili a pořádně se rozjeli. Začali jsme pálit a nakonec to bylo jednoznačné utkání,“ hodnotil utkání vnější polař brněnského celku pro Draci TV.

"V pátek jsme odehráli krásný vyrovnaný zápas, ve kterém Draci i s trochou štěstí vyhráli,“ hodnotil sérii Lubomír Čuhel z Tempa. "V dalších zápasech se trochu trápili naši nadhazovači. Osmé místo je pod našim očekáváním, ale pokud budeme hrát dobře v ofenzivě a zlepšíme nadhoz, tak se nám podaří dostat se alespoň na šestou příčku. Budeme na tom tvrdě pracovat."

Eagles Praha – Arrows Ostrava  2-1, 4-11 a 9-5

Hodně pikantní souboj byl k vidění v pražské Krči, kam přijeli baseballisté Ostravy. Domácí tým vede Vladimír Chlup, který ještě v minulé sezóně stál na lavičce severomoravského celku. Hned první utkání nabídlo vyrovnaný boj, který rozhodl až v osmé směně domácí Jan Homolka.

Do druhého zápasu Arrows na kopec postavili Borise Bokaje, který před víkendem dominoval statistikám nadhazovačů v průměru obdržených bodů. A svou letošní dobrou formu potvrdil také v tomto utkání a domácí pálkaře skoro k ničemu nepustil. Naopak hosté dokázali stáhnout jedenáct bodů a zaslouženě zvítězili.

Třetí zápas byl dlouho vyrovnaný. Do šesté směny měli lehce navrch hosté, kteří vedli 4-3. Jenže pak zabrali Eagles, kteří v dohrávce nejdříve dvěma body otočili skóre. V té samé směně ještě Matěj Hejma odpálil grandslam homerun za čtyři body, a strhl tak utkání ve prospěch domácích.

"Věděli jsme, že bude důležité jak odhází zápasy startéři,“ prozradil v rozhovoru Vladimír Chlup. "První zápas byl nadhazovačským soubojem až do konce, kdy jsme dali rozhodující bod v osmé směně. Ve druhém nám Boris Bokaj prakticky nepůjčil míč a tak zvítězili Arrows. S výhrami jsme spokojeni, protože jsme se odpoutali od dna a máme stejný počet výher jako šestí Hroši. Play off je nám o trochu blíž.“

Skokani Olomouc – Technika Brno  1-6, 0-15, 0-4

Skokani se letos poprvé představili na svém stadionu, který prošel menšími úpravami, a doufali, že před svými fanoušky potvrdí dobrý vstup do sezóny.

Naneštěstí pro ně na Hanou přijela rozjetá Technika, která naopak po špatném začátku nabírá velmi dobrou formu. Ta jim nedarovala ani jednu výhru a všechny tři zápasy urvala pro sebe. Domácí nemůžou být spokojeni hlavně s hrou v útoku, když v každém utkání odpálili pouze tři hity. S tím se proti Technice nedá pomýšlet na vítězství. To potvrdil také trenér domácích Michal Kohout.

"Zásadní rozdíl byl mezi pálkou Techniky a naší pálkou. Zatím co Technika měla v každém zápase, kromě posledního, dvouciferní počet hitů, tak my jsme jich dohromady neměli ani deset. S tím se jen těžko vyhrává.“

"My jsme spokojeni se třemi výhrami,“ řekl po zápasech Martin Střítecký z Techniky. "Konečně jsme vyrovnali bilanci vítězství a porážek v letošní sezóně. To je pozitivum. Nyní máme před sebou druhou polovinu soutěže. Když zůstaneme v tomto režimu přístupu hráčů k zápasům a tréninkům, tak se můžeme posunout někam dál. Musím pochválit naše nadhazovače. Hlavně v prvním zápase měl na dosah John Hussey No-hitter (utkání bez umožněného hitu – pozn. red.), což se nakonec nepovedlo, když soupeř zaznamenal odpal v osmé směně.“

Hroši Brno – Kotlářka Praha  1-8, 2-5, 7-8

Hrochům se před tímto víkendem do sestavy vrátil Jakub Ondráček, jenž celou zimu hrával baseball za univerzitní celek v Arizoně. Jenže ani on jim nepomohl zastavit rozjetou Kotlářku, která si tak z Brna odvezla tři výhry. Snad nejblíže k výhře měli domácí v posledním zápase, který pražský tým rozhodl ve svůj prospěch až v poslední směně. Velmi dobře si i nadále vede Australan Mitch Nilsson, který prodloužil svou sérii s minimálně jedním hitem již na osmnáct zápasů.

"Jsme rádi, že jsme prodloužili naši vítěznou sérii,“ neskrýval spokojenost Ondřej Chocholatý z Kotlářky. "Soupeř proti nám postavil své elitní nadhazovače až do druhého a třetího zápasu a jsem rád, že se nám povedlo porazit jako Jeffreyho Barta, tak v neděli také Elroye Urbinu.“

Aktuální tabulka baseballové extraligy:

1. Kotlářka Praha 17-3
2. Draci Brno 15-4
3. Arrows Ostrava 9-9
4. Technika Brno 8-8
5. Skokani Olomouc 7-10
6. Cardion Hroši Brno 6-12
7. Eagles Praha 6-13
8. Tempo Titans Praha 4-12
 

Právě se děje

Další zprávy