Čeští baseballisté se poprvé od WBC představí doma. V rámci Utkání hvězd

Ján Jabrocký
6. 5. 2016 13:46
Třebíč a Brno hostí o víkendu baseballové Utkání hvězd. Poprvé od World Baseball Classic se na něm představí česká reprezentace.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Rozběhnutou základní část baseballové extraligy tento víkend zpestří Utkání hvězd, které se uskuteční v Třebíči a v Brně. Největším lákadlem bude určitě nedělní souboj českých reprezentantů s výběrem zahraničních hráčů. Český výběr se představí na domácí půdě poprvé od skvělého vystoupení v bojích o postup na World Baseball Classic.

Fanoušky o víkendu čeká nabitý program, který odstartuje již v sobotu od 16:00 na hřišti v Třebíči, kde se utká reprezentační výběr do osmnácti let proti výběru 1. ligy. V neděli od 13:00 se v Třebíči odehraje oblíbené Homerun derby.

K vidění bude souboj nejlepšího homerunáře posledních dvou sezon Jakuba Sládka a letošní hvězdy Matěje Hejmy. Do souboje určitě výrazně promluví také nejlepší cizinec minulé sezony Mitch Nilsson, který se v posledních zápasech extraligy dostal do dobré formy. Mezitím na Městském baseballovém stadionu v Brně proti sobě nastoupí výběry Moravy a Čech hráčů do 23 let.

Hlavní zápas celého víkendu odstartuje v neděli od 16:00 na stadionu Na hvězdě v Třebíči. V něm se český výběr bude snažit vrátit výběru zahraničních hráčů loňskou prohru (5-7). Pro fanoušky navíc pořadatelé připravili příjemnou novinku. Pokud dorazí s reprezentační kšiltovkou, v tričku reprezentace nebo Baseball Czech, budou mít na zápas vstup zdarma.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy