Baseballový Jágr konečně trefil 150. homerun, padl i rekord v počtu strikeoutů

Ján Jabrocký
6. 5. 2016 8:57
Rekordní baseballový večer zažili ve čtvrtek diváci na stadionu v Ostravě-Porubě, kam přijeli Draci z Brna. Hned dva hráči hostí v něm překonali významné milníky, které budou mít jejich nástupci problém překonat.
Pavel Budský (Draci Brno)
Pavel Budský (Draci Brno) | Foto: Draci.cz

Ostrava - Rekordní baseballový večer zažili ve čtvrtek diváci na stadionu v Ostravě-Porubě, kam přijeli Draci z Brna. Hned dva hráči hostí v něm překonali významné milníky, které budou mít jejich nástupci problém překonat.

Budský se opřel do 150. homerunu

Velká chvíle Pavla Budského přišla ve třetí směně, kdy měli Draci obsazené všechny mety. Na kopci Ostravy v té době stál moldavský nadhazovač Petru Balan, který v předcházejících zápasech sezony soupeřům nepovolil jediný bod. Dvaačtyřicetiletý hráč Draků se však opřel do jeho nadhozu a míček poslal po sto padesáté v kariéře až za plot. Tomuto homerunu baseballisté říkají Grandslam, protože pálkař jedním odpalem vyčistí mety a zaznamená čtyři body.

"Já už jsem ho konečně chtěl dát,“ řekl pro Aktuálně.cz Pavel Budský. "Jejich nadhazovač házel tvrdě, takže tam byla šance, že by se mi při dobrém kontaktu mohlo povést dát homerun. Už v předchozím startu jsem měl dobrý odpal, který skončil kousek od plotu. Tak jsem si pak na něj celkem věřil.“

Před rokem se Budský vyjádřil, že neukončí kariéru, dokud neodpálí alespoň sto padesát homerunů. Letos se však zdá, že tento "baseballový Jágr“ opět pálí jako za mlada. Prodloužení kariéry až do dvoustého homerunu již naše hrající legenda nevidí moc reálně. "To je hrozně daleko. To bych musel být o mnoho lepší. Mně vlastně již teď nabíhá dvoustovka,“ směje se Pavel.

V žebříčku Klubu homerunářů má Pavel Budský na prvním místě velký náskok. Jenže předpokládá, že někteří hráči z mladé generace by jej mohli z trůnu sesadit. "Mají šanci, aby se jim to povedlo,“ říká tento zkušený harcovník. „Musí jim hlavně vydržet zdraví. Pokud budou i nadále odpalovat 10-15 homerunů za rok, tak to můžou mít za deset let.“

Ve svých dvaačtyřiceti letech je Pavel stále obávaným pálkařem. Pokud byste si mysleli, že za jeho dobrou kondicí a sportovní formou je hlavně tvrdý trénink, tak vás Pavel vyvede z omylu. "Ono se říká, že za úspěšným mužem hledej ženu. A já jich mám doma hned tři,“ usmívá se otec dvou holčiček a potvrzuje tím slova manažera Draků Arnošta Nesňala. "Pavel je taková klidná síla, která je stabilizačním prvkem týmu a ať se daří nebo nedaří, tak ten tým vždy zklidní.“

750. strikeout extraligy

To jeho spoluhráč Petr Minařík se naopak snaží odpalům soupeře zabránit. V utkání proti Ostravě se mu povedlo dosáhnout svého sedm set padesátého strikeoutu v základní části extraligy, čímž se osamostatnil na prvním místě historických tabulek, kde předstihl Leoše Kubáta. Dle vlastních slov to v zápase proti Ostravě neměl vůbec jednoduché.

"Ostravští pálkaři jsou vždycky nepříjemní a dnes jsem trochu bojoval se strikezónou,“ řekl pro klubovou televizi Draci TV. "Bylo hodně foul ballů (odpalů mimo hřiště, které však pálkaře drží ve hře – pozn. red.), a tak jsem si to docela vytrpěl. Bylo to hodně těžké.“

Petr Minařík je stálici v reprezentačním dresu České republiky a ve svých jednatřiceti letech má stále šanci svá čísla vylepšit. Minulou sezónu si připsal padesát strikeoutů a letos jich má na svém kontě již patnáct. Pokud by pokračoval v nastoleném tempu, tak se může v příští sezoně dostat na číslo osm set. Pavel Budský měl za cíl dosáhnout na sto padesát homerunů, tak by si Petr Minařík klidně mohl vytyčit cíl tisíc strikeoutů v základní části. Což v jeho případě není úplně nereálné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy