Boleslav roznesla Jihlavu a vede ligu, Dukla padla s Příbramí

7. 11. 2015 19:01
Zlínští fotbalisté si doma ve 13. kole Synot ligy poradili se Slováckem 2:1. Hráči Příbrami porazili pražskou Duklu 1:0 a v lize na Julisce zvítězili poprvé v historii. Utkání rozhodl ve 26. minutě vlastním gólem Marek Hanousek. Mladá Boleslav přehrála Jihlavu 6:1.
Mladá Boleslav rozstřílela Jihlavu šesti góly
Mladá Boleslav rozstřílela Jihlavu šesti góly | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Mladoboleslavští ve 13. kole Synot ligy porazili Jihlavu 6:1 a minimálně do neděle se ujali vedení v tabulce o bod před Spartou a Plzní, které mají zápas k dobru. Vysočina přitom vedla po gólu Demetera, ale ještě do poločasu srovnal Rada a po změně stran dokonali obrat třemi góly během pěti minut Ščuk, Magera a Baroš. V závěru se trefili ještě Chramosta se Zahustelem. Zápas byl o poločase na 20 minut přerušen kvůli silné mlze a dokonce mu hrozilo ukončení.

Zlínští fotbalisté si doma poradili se Slováckem 2:1. Hráči Příbrami porazili pražskou Duklu 1:0 a v lize na Julisce zvítězili poprvé v historii. Utkání rozhodl ve 26. minutě vlastním gólem Marek Hanousek.

Baroš se opět trefil

Mladá Boleslav popáté za sebou dala doma minimálně čtyři branky, Jihlava však v první půli favoritovi odolávala. O přestávce šly týmy do kabin za stavu 1:1.

Druhá půle začala kvůli mlze až o dvacet minut později a dlouhá pauza prospěla domácím, kteří začali hrát fotbal z předchozích zápasů a soupeře přehrávali. Ihned se hnali do šance, Baroš vysunul Zahustela, ale ten neprostřelil Hanuše. V další velké šanci neuspěl Skalák.

V 68. minutě už se ale domácí dočkali obratu. Na pravé straně zůstal zcela volný Kysela, jeho střílený centr napálil Zahustel do břevna a odražený míč dostal hlavou do branky Ščuk. Bosenský záložník dal Jihlavě už čtvrtý gól z posledních pěti utkání.

Krátce na to přišla podobná akce, Zahustel v jasné šanci trefil záda jednoho z obránců a odražený míč napálil do sítě Magera. Kapitán Mladé Boleslavi dal desátý gól v sezoně a dostal se do čela tabulky střelců. Drtivou pětiminutovku pak po Skalákově chytré přihrávce korunoval Baroš a dal třetí gól ve třech zápasech, kdy nastoupil v základní sestavě. V úplném závěru ještě výhru potvrdili Chramosta a Zahustel.

Nováček přetlačil Slovácko

Moravské derby sledoval vyprodaný stadion pro téměř šest tisíc diváků. Oba týmy ale začaly opatrně. Došek sice v 9. minutě uklidil míč do sítě, ale šlo o ofsajd. Vážnější příležitost musel řešit Heča, který vychytal Koreše. Vzápětí se po centru Pazdery dostal k zakončení Železník, ale jeho pokus zamířil do míst, kde stál připravený brankář Slovácka.

Hosté mohli zahrozit z přímého kopu, ale Valentův pokus postrádal přesnost. A tak se ke slovu znovu dostali Zlínští. Ve 33. minutě vysunul Holík do brejku Poznara, který obstřelil vyběhnutého Heču a poslal domácí do vedení. Střelec úvodního gólu mohl později zvýšit stav zápasu, ale zakončení hlavou zlikvidoval Heča.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivní hře a dostali soupeře pod tlak. Holíkovi se přesně přihrát v šestnáctce nepovedlo, Železníkův centr zblokoval Košút. Po rohovém kopu se k zakončení dostal Živulič, ale do branky nedokázal zamířit. Naopak udeřit se povedlo Slovácku. V 63. minutě přesně odcentroval Diviš z pravé strany na hlavu Doška, který zamířil přesně k tyči.

Na Doškův gól reagoval Železník, když přízemní střelou vyzkoušel pozornost Heči, který nadvakrát míč dostal pod kontrolu. Šance se s přibývajícím časem střídaly na obou stranách. Valenta po sklepnutí Doška okamžitě zakončoval a blýsknout se instinktivním zákrokem musel Holý. Gólová akce přišla v 82. minutě, kdy Zlínští opět udeřili po rychlém brejku, který v gól po pasu od Poznara proměnil Vukadinovič. Slovácko se sice tlačilo vpřed, ale na vyrovnání už nedosáhlo.

Duklu srazil vlastní gól

Po opatrném úvodu bez šancí měla v 16. minutě Příbram hned stoprocentní příležitost. Pilík našel přízemním centrem z pravé strany volného Bednáře, jenže ten z několika metrů trefil jen břevno. Za deset minut už se hosté prosadili. Štípek obešel několik obránců a jeho zpětná přihrávka se od kapitána Dukly Hanouska smolně odrazila do sítě.

Za Pražany mohl odpovědět Berger, ale střelou na zadní tyč těsně minul. Krátce před pauzou se vytáhnul příbramský brankář Hruška, který vyrazil dalekonosný tečovaný pokus Považance.

Tlak domácího týmu zesílil v 75. minutě. Hruška nejprve jen sledoval, jak jeho levou tyčku míjí halfvolej Hanouska a o chvíli později hostující gólman a z růžku výborně vyškrábnul ránu Bergera. Ze závěrečného tlaku už dejvický tým nic nevytěžil. Dukla tak potřetí za sebou v lize nedala Příbrami gól a ukončila sérii čtyř kol bez porážky. Středočeši venku podruhé v řadě naplno bodovali a neinkasovali.

Aktualizujeme

13. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 6:1 (1:1)
40. J. Rada, 68. Ščuk, 71. Magera, 73. Baroš, 90. Chramosta, 90.+1 Zahustel - 27. Demeter. Rozhodčí: Královec - Kotík, Urban. ŽK: Skalák, Magera, J. Rada - J. Krejčí, Marek, Nerad. Diváci: 2685.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Magera (81. Čermák), Skalák (89. Skácel) - Baroš (83. Chramosta). Trenér: K. Jarolím.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Tlustý, J. Krejčí, Šulek - Kukol (82. Přeučil), Demeter, Nerad (63. Jungr), Marek, Fulnek - Mešanovič (75. Dvořák). Trenér: Bokša.

Dukla Praha - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)
Branka:
26. vlastní Hanousek. Rozhodčí: Ardeleánu - Mencl, Pochylý. ŽK: Krmenčík, Vrzal, Jakub Mareš, Miloševič, Berger - Dosoudil, Bednář, Zápotočný. Diváci: 1521.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Jeřábek, Gorkšs, Vrzal - Považanec (72. Jakub Mareš), Marek Hanousek, Daniel Tetour (46. Beauguel) - Berger, Krmenčík, Čajič. Trenér: Kozel.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Hnaníček - Pilík (90. Brandner), Barák (72. Suchan), Štípek (78. Jiří Mareš) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Fastav Zlín - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
33. Poznar, 82. V. Vukadinovič - 63. Došek. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Vysloužil. ŽK: Janíček, Vukadinovič - Košút. Diváci: 5800.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Holík (69. V. Vukadinovič), Janíček (79. Motal), Živulič, Koreš (84. Malý) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Slovácko: Heča - Kuncl, Hofmann, Košút, Břečka (84. Koné) - Šumulikoski (87. Sadílek) - Diviš, Valenta, Havlík, Civič (78. Kovář) - Došek. Trenér: Habanec.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16