Kornfeil nevěděl, jestli za sebou vláčí motorku, nebo Itala

Radek Vičík Radek Vičík
2. 6. 2014 11:25
Jakub Kornfeil chtěl ve včerejší Velké ceně Itálie silničních motocyklů definitivně prorazit mezi špičku třídy Moto 3. Kvůli chybě soupeře ale přišlo zklamání.
V Mugellu závodil Jakub Kornfeil na žlutě zbarvené motorce speciálně pro tento závod. Barva vítězů mu ale štěstí nepřinesla.
V Mugellu závodil Jakub Kornfeil na žlutě zbarvené motorce speciálně pro tento závod. Barva vítězů mu ale štěstí nepřinesla. | Foto: Team Calvo

Mugello - Jakub Kornfeil chtěl ve včerejší Velké ceně Itálie silničních motocyklů definitivně prorazit mezi špičku třídy Moto 3.

Jezdec sedající KTM k tomu měl více než dobré podmínky. Díky třetímu místu v kvalifikaci se postavil do první řady. To českému závodníku poštěstilo naposledy v roce 2007 v éře úspěšného působení Lukáše Peška ve stopětadvacítkách.

Start ukázal, že vytoužené stupně vítězů nemusí být vůbec nedostižné. Jezdec stáje Calvo dobře odstartoval a až do pátého kola se držel ve vedoucí skupině bojující o vedení.

"Do závodu jsem odjel velice dobře. Držel jsem se ve skupině a všechno vypadalo slibně. Na čele jsme se i několikrát předjeli a bylo, myslím,  nakročeno k pěknému závodu," pochvaloval si Kornfeil.

Co neubrzdíš....

Pak ale přišel vjezd do pátého kola a naděje vystřídalo obrovské zklamání a bezmoc. Na trati totiž nejel pouze český jezdec, ale celá smečka divokých mladíků toužících po úspěchu.

Niccolo Antonelli svoji snahu před domácím publikem přehnal, v první zatáčce zabrzdil tak pozdě, že narazil do před ním jedoucího Kornfeila. Ten se sice udržel v sedle KTM, ale musel mimo trať a bylo po životním výsledku.

"No jo, to by Antonelli musel začít brzdit včas. Díky 'super'  brzdícímu manévru do mě vlítl. Motorku jsem za sebou i chvíli vláčel, jak byla zaklíněná do mého stroje. V ten moment jsem nevěděl, jestli je to jeho motocykl, nebo jeho končetina. Naštěstí to odnesla jen jeho motorka," popsal Kornfeil kritický okamžik, po němž zajel do štěrkové únikové zóny.

Pozdní lítost mladého Itala

Viník nehody si v boxech sypal popel na hlavu. "Byla to moje chyba. Vjel jsem ve velké skupině do zatáčky a trefil Kornfeila, kterému se omlouvám. Asi jsem měl brzdit o trochu dřív, ale zariskoval jsem," přiznal Antonelli.

Jenže k čemu byly české naději italské omluvy, když už měl fakticky po závodě. "Snažil jsem se to nějak ustát v kačírku a co nejrychleji se vrátit zpět na trať. Bohužel to ale už moc dlouho nešlo. Měl jsem poškozený zadní blatník, kapotáž a ohnutý výfuk. Po několika kolech jsem tedy zajel do garáže a bylo hotovo," dodal zklamaný Kornfeil.

Chuť si může spravit už v půlce června v Barceloně, která hostí Velkou cenu Katalánska.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Norský lyžař Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd v Kitzbühelu

Norský lyžař Aleksander Aamodt Kilde vyhrál poprvé v kariéře tradiční sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Na lehce zkrácené trati porazil jednačtyřicetiletého francouzského veterána Johana Clareyho o 42 setin a vybojoval šesté vítězství v sezoně. Senzačně třetí skončil se startovním číslem 43 další Francouz Blaise Giezendanner.

Další zprávy