Lukáš Pešek

Lukáš Pešek

Český motocyklový závodník narozený 22. listopadu 1985 v Praze. V MS debutoval v roce 2002 ve třídě do 125 ccm, kde slavil nejvíce úspěchů. Na Derbi vyhrál v sezoně 2007 Velké ceny Číny a Austrálie a celkově obsadil čtvrté místo. Jeho třetí místo z Brna z téhož roku je poslední pozici tuzemského jezdce v závodě domácí motocyklové Grand Prix.

Následný přestup do kubatury do 250 ccm ani starty v Moto2 mu další úspěchy nepřinesly. V roce 2013 se do šampionátu vrátil jako jezdec motocyklu Ioda-Suter specifikace CRT v elitní třídě MotoGP.

Limity se mají posouvat jen na okruhu, nabádá motorkáře bývalý úspěšný závodník Pešek
Motocykly

Málokterému sportovci se poštěstí po skončení aktivní kariéry dál pokračovat v tom, co ho baví. Lukáš Pešek našel ve své motoškole nový smysl života.
Ostré lokty jsou v MotoGP potřeba, hodnotí Pešek triumf svého bývalého parťáka
Motocykly

Danilo Petrucci se v neděli v Mugellu zapsal do listiny vítězů závodů MotoGP. 28letý Ital tak dokazuje, že jeho trnitá cesta na vrchol se vyplatila.
Pešek chystá vlastní závodní tým. Má navázat na jeho tituly na nejmenších motorkách
Motocykly

Lukáš Pešek ve výchově nejmladších tuzemských talentů pokročil dál, založil vlastní minibikový tým.
Pešek věří v nadupaném poli MotoGP obhájci titulu Marquezovi, Abrahama čeká náročná sezona
Motocykly

Tak vidí nadcházející sezonu MS silničních motocyklů Lukáš Pešek, který má na svém kontě dvě umístění na nejvyšším stupínku v podniku šampionátu.
Z Peška už byl realitní makléř. Úspěšně restartoval kariéru a užívá si svět dlouhých závodů
Motocykly

Motocyklista Lukáš Pešek málem skončil kariéru. Za řídítka se vrátil a teď si užívá světa strategie vytrvalostních závodů.
Pešek z prvního místa na startu cíl 24 hodin Le Mans neviděl
Motorismus

I když tým Lukáše Peška startoval včera odpoledne do 24 hodin Le Mans z prvního místa na startovním roštu, cíl neviděl.
Pešek se vrací do světového šampionátu, pojede vytrvalostní závody
Motorismus

Lukáš Pešek znovu zasáhne do boje o světové body. Letos bude závodit ve světovém šampionátu ve vytrvalostních závodech.
Z českých jezdců na Masarykově okruhu bodoval jen Kornfeil
Motorismus

Výsledky Velké ceny České republiky silničních motocyklů.
Hanika a Kornfeil jdou do boje o nejvyšší příčky Moto3
Motorismus

V neděli začne v Losailu světový šampionát silničních motocyklů. Čeští závodníci mohou po letech zase myslet na nejvyšší příčky.
Pešek končí v MotoGP, nováčkem je Hanika v Moto3
Motorismus

Nominace na MS silničních motocyklů: Místo Lukáše Peška, který končí v MotoGP, se v nejslabší třídě Moto3 představí Karel Hanika.Karel Abraham v…
Titul MotoGP pro Marqueze, Kornfeil ve Valencii nebodoval
Motorismus

Motocyklisté bojovali ve Valencii o poslední body v letošní sezony. V boji o titul mistra světa prestižní třídy MotoGP rozhodly pouhé čtyři body.
Kornfeil vyrazí do posledního závodu sezony ze sedmé řady
Motorismus

Ve Valencii motocyklisté bojují o místa na startu závěrečné Grand Prix sezony.
Ve Valencii začal souboj o titul lépe Márquez
Motorismus

Jakub Kornfeil zajel v trénincích na závěrečnou Velkou cenu Valencie silničních motocyklů 23. čas
Japonsko korunovalo Espargara, Kornfeil jedenáctý
Motorismus

Nedělní závod MS silničních motocyklů v japonském Motegi rozhodl o prvním jménu letošního mistra světa. Stal se jím Španěl Pol Espargaro ve třídě…
Pešek se na vodě nekvalifikoval, Kornfeil šestnáctý
Motorismus

Motocyklisté bojují o místa na startu Velké ceny Japonska silničních motocyklů.
Kornfeil dvanáctý, Marquez zahodil šanci na korunovaci
Motorismus

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil získal další čtyři body do hodnocení světového šampionátu třídy Moto3.