Ferrari v extázi, Vettel ukončil 553 dní čekání na vítězství. Slavila Kidmanová, celé boxy i tifosi

Sebastian Vettel a s ním celá Scuderia Ferrari mohli slavit úspěšný vstup do nové formule 1. Triumf v Grand Prix Austrálie naplnil velká očekávání fanoušků.
Tak dlouho trvalo, než se čtyřnásobný mistr světa znovu postavil na nejvyšší stupínek a stejně dlouho čekali tifosi Scuderie Ferrari na vítězství monopostu se vzpínajícím se koněm ve znaku ve Velké ceně F1.
Však také na dráhu v Melbourne hned po odmávání závodu vběhli nadšení (nejen) australští fanoušci s vlajkami Ferrari a zaplavili prostor pod stupni vítězů.
Radost měla určitě i hollywoodská hvězda Nicole Kidmanová, která byla v Melbourne hostem v boxech italské stáje.
Když nad okruhem vytyčeném v melbournském parku před startem Grand Prix prolétlo obří transportní letadlo australské armády, nevypadalo to, že by stín padl právě na šance Lewise Hamiltona stojícího na pole position.
Foto: Scuderia Ferrari
Sport Sport
26. 3. 2017 14:12
Prohlédněte si fotografie z Velké ceny Austrálie, kterou začala letošní sezona formule 1. Závod přinesl toužebně očekávané vítězství pro tým Ferrari.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy