VC Austrálie (Melbourne)

Komentář: Bottas je z "ošklivého káčátka" hvězdou. Zatím jen s ručením omezeným
Formule 1

Valtteri Bottas dal hned na úvod sezony F1 pádnou odpověď kritikům, kteří zpochybňovali jeho místo dvojky v týmu Mercedes.
V Austrálii vyhrál Bottas před Hamiltonem. Na Ferrari stupně vítězů nezbyly
Formule 1

Valtteri Bottas v Mercedesu se stal prvním letošním vítězem závodu formule 1. V Melbourne finský pilot vyhrál před stájovým kolegou.
Hamilton vyhrál pošesté v řadě kvalifikaci na první závod sezony, Ferrari ztratilo
Formule 1

Obhájce titulu mistra světa formule 1 Lewis Hamilton vstoupil do letošní sezony vítězstvím v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie.
Hamiltonova vláda pokračuje. Šampion na úvod nové sezony F1 vyhrál oba tréninky
Formule 1

Na poslední příčce skončil Robert Kubica z Williamsu, který se do formule 1 vrací po osmi letech a vážném zranění ruky.
"Zpátky k tabuli," vyzývá Hamilton. Špatné počty Mercedesu ho v Melbourne stály vítězství
Formule 1

Lewis Hamilton byl nejrychlejším mužem závodního víkendu v Melbourne, přesto pilot Mercedesu Velkou cenu Austrálie formule 1 nevyhrál.
"Kopie Ferrari" byla v Melbourne krůček od senzace. Haasu pokazily závod amatérské chyby v boxech
Formule 1

Tým Haas byl v Austrálie za černého koně, ale v závodě si jeho členové museli vypít kalich hořkosti až do dna.
Ferrari v Melbourne přelstilo soupeře v boxech, prvním vítězem sezony je Vettel
Formule 1

Po prvním podniku sezony, jímž byla Velká cena Austrálie v Melbourne vede Ferrari pořadí jezdců i týmů.
Formule 1

Valtteri Bottas vydržel v poslední části kvalifikaci v Melbourne jen dvě zatáčky, pak svůj Mercedes rozbil.
Halo si vynutí posunutí startovních světel na startu F1, jezdci se museli vyklánět
Formule 1

Formule 1 má od letoška další novinku. Bezpečnostní kryt nad hlavami pilotů přezdívaný "svatozář". Kvůli němu se mění postavení světel na startu.
Hamilton v první kvalifikaci sezony deklasoval soupeře, Räikkönen ztratil šest desetin vteřiny
Formule 1

Obhájce titulu Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci v Melbourne popáté za sebou celkově už posedmé.
Tréninky na první závod sezony ovládl Hamilton, nejblíže mu byl Verstappen
Formule 1

První dva tréninky na Velkou cenu Austrálie ovládl loňský šampion formule 1 Lewis Hamilton.
Prohrál Mercedes kvůli špatné taktice? Kdepak, podle Wolffa bylo Ferrari prostě rychlejší
Formule 1

Mercedes měl sice Velkou cenu Austrálie formule 1 dobře rozehranou, ale v cíli se nakonec z vítězství radoval Sebastian Vettel ve Ferrari.
Novou éru formule 1 začal vítězně Vettel. Závod rozhodlo načasování zastávky v boxech
Formule 1

První závod sezony formule 1 ovládlo Ferrari v rukou Sebastiana Vettela, který vyhrál poprvé od GP Singapuru 2015.
Hamilton vyhrál kvalifikaci v Melbourne a dohání Sennu
Formule 1

Lewis Hamilton si připsal 62. vítěznou kvalifikaci v kariéře pilota formule 1, čímž se přiblížil na třetím místě historických k Ayrtonu Sennovi.
Hamilton v trénincích F1 deklasoval soupeře. Oba vyhrál s náskokem víc než půl vteřiny