Design od fanouška, národní barvy i vzpomínka na Bianchiho. To jsou helmy pilotů formule 1

Co pilot formule 1, to unikátní design helmy. Od jednoduchého vzoru až po rej barev a motivů.
Trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton tentokrát dal na fanoušky a na design své přilby vypsal po sociálních sítích konkurz.
Vítězný návrh pochází z pera (nebo spíš počítače) Raíe Caldata z Brazílie. Vedle tří hvězd znamenajících tři tituly je vidět také vliv Ayrtona Senny, brazilského vzoru hvězdy Stříbrných šípů.
Valtteri Bottas, nástupce loňského šampiona Nica Rosberga za volantem Mercedesu, zůstal věrný svému relativně jednoduchému designu z dob působení ve Williamsu. Černou a bílou doplňují různé barevné elementy a číslo 77.
U Red Bullu je hlavní motiv na helmách jasný, logo nápojového giganta. Zatímco Daniel Ricciardo ho obohatil o světlé prvky,...
Foto: Aktuálně.cz
Radek Vičík Radek Vičík
21. 3. 2017 18:17
Prohlédněte si přilby, s nimiž do nové sezony vystartují piloti formule 1.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy