Bez diváků, šampaňského i bratříčkování. O víkendu odstartuje jiná formule 1

Bez diváků, šampaňského i bratříčkování. O víkendu odstartuje jiná formule 1
Jednou ze zásadních změn, které budou na Red Bull Ringu při obou Grand Prix patrné v televizi na první pohled, bude absence diváků. Start 71. sezony formule proběhne před prázdnými tribunami.
Podobně jako v Rakousku hlediště osiří také při následujícím dvojzávodě v Silverstonu. Britská policie dokonce varuje fanoušky, aby se vůbec nezdržovali v okolí okruhu.
Týmy si musí nechat zajít chuť na své luxusní "paláce" v pedoku. Místo nich budou povolené jen jednoduché stany.
Kamiony budou na rozdíl od běžných zvyklostí parkovat ne u garáží, ale na druhé straně pedoku. Co nejdál od depa.
Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool
Radek Vičík Radek Vičík, Týmy F1
30. 6. 2020 11:21
Podívejte se, co bude jinak v závodech formule 1 v důsledku opatření proti šíření koronaviru covid-19. Šampionát se proti zaběhnutým zvyklostem hodně změní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Hectorová dál vládne v obřím slalomu, v Kronplatzu vyhrála těsně před Vlhovou

Obří slalom Světového poháru v Kronplatzu vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová o 15 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou, která neudržela vedení po prvním kole. Na třetí místo se po druhé jízdě vyšvihla Francouzka Tessa Worleyová, která stejný závod v italském zimním středisku ovládla před rokem.

Vlhová po prvním kole měla náskok 34 setin před druhou Hectorovou. V druhé jízdě však zaznamenala až osmnáctý čas a k pěti slalomovým triumfům v této sezoně premiérový úspěch v obřím slalomu nepřidala. I tak snížila ztrátu na vedoucí ženu Světového poháru Američanku Mikaelu Shiffrinovou na 17 bodů.

Další zprávy