Kdo na jejich místo? Náhradní piloti jsou ve formuli 1 nedostatkové zboží

Radek Vičík Radek Vičík
16. 6. 2020 16:44
Zhuštěný program formule 1 nutí týmy hledat spolehlivé třetí piloty pro případ, že by někdo z "hlavních" jezdců onemocněl nebo se zranil. Vhodných adeptů je ale kvůli přísným podmínkám pro superlicenci jako šafránu.

Mercedes

Králové hybridní éry formule 1 sází na dvojici jezdců se zkušenostmi ze světa Grand Prix. Stoffel Vandoorne, který dříve jezdil za McLaren, se k týmu přidal v únoru. V barvách Mercedesu zatím odjel pět závodů v elektrické formuli E. Na svou šanci čeká také Esteban Gutiérrez. Bývalý pilot Sauberu a Haasu je v Brackley zaměstnán jako vývojový jezdec na simulátoru.

 

Právě se děje

před 16 minutami

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy