Návrat do písku. Dakar se příští rok nepojede v Argentině ani Bolívii, tvrdí zástupci Buggyry

Radek Vičík Radek Vičík
10. 5. 2018 11:34
I když trať Rallye Dakar 2019 bude v Paříži oficiálně představena až příští týden, tým Buggyra získal zákulisní informace o revolučních změnách v itineráři.
Bolívijské záplavy a bahno by Martinu Kolomému v příštím ročníku Dakaru nechyběly.
Bolívijské záplavy a bahno by Martinu Kolomému v příštím ročníku Dakaru nechyběly. | Foto: Buggyra

Roudnice nad Labem - Bez Argentiny, která šetří peníze na závod formule 1 a nenáviděné Bolívie. Tak by měla podle informací zástupců roudnické Buggyry vypadat trať příštího ročníku Rallye Dakar. Z itineráře mají vypadnout právě Argentina a hlavně nenáviděná Bolívie, závodit by se mělo na trase Ekvádor, Peru, Chile. 

"Ze všech sil se snažíme zjistit, jak tomu skutečně bude, máme uvnitř svého insidera, proto doufáme, že naše informace jsou v pořádku," uvedl manažer Jan Kalivoda na stránkách týmu Tatra Buggyra Racing.

"Argentina je sice o fantastické show a vřelém přijetí, na druhou stranu život je změna. A s pravděpodobností hraničící s jistotou mohu říci, že Bolívie nikomu chybět nebude. Bez promočených stanů, stržených svahů, rozmočených cest, věčných objížděk a vysokých nadmořských výšek se opravdu obejdeme," dodal.

Nový "kabát" jihoamerického Dakaru se zamlouvá i Martinu Kolomému. "I když to ještě není jasné, většina předpokládané trasy by vedla v píscích a po pobřeží. Do značné míry bychom se tak vrátili k africkým kořenům, s čímž nemám sebemenší problém. Dokonce se těším," uvedl pilot kamionu Tatra.

To, že by se Rallye Dakar konala především v dunách, možná přinese zásadní změnu v přípravě Buggyry na další ročník.

"Pokud bude Dakar jenom o píscích, naše účast na Silk Way Rallye by do jisté míry ztratila na smyslu. Na konečné rozhodnutí ale ještě máme čas," filozofuje Kalivoda o soutěži, která letos povede z Číny do Moskvy.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy