Česká bilance na Rallye Dakar: vyhraná etapa, umístění v top 10 i řada výpadků

Radek Vičík Radek Vičík
21. 1. 2018 7:02
Podívejte si, jak si vedli čeští účastníci jubilejního čtyřicátého ročníku legendární dálkové soutěže Rallye Dakar. V silné mezinárodní konkurenci se určitě neztratili, byť mnozí nenaplnili své ambice a bohužel přišla i zranění.
Rally Dakar 2018, 5. etapa: Martin Macík, LIAZ
Rally Dakar 2018, 5. etapa: Martin Macík, LIAZ | Foto: Big Shock Racing

Martin Macík - LIAZ 111.154 (Big Shock Racing)

Kategorie: kamiony
Konečné umístění: 5
Porovnání s loňským výsledkem: polepšil si o 5 míst
Ztráta na vítěze kategorie: 7h 58' 45''
Nejlepší umístění v etapě: 2
Nejhorší umístění v etapě: 15
Průměrné umístění v etapě: 8,5
Nejlepší v průběžném pořadí: 3
Nejhorší v průběžném pořadí: 15
Průměrné průběžné umístění: 6

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy