Zrádné Maroko připravilo Ouředníčka o šanci na obhajobu, Loprais je třetí

Radek Vičík Radek Vičík
16. 4. 2018 22:26
Tomáš Ouředníček se na Marocco Desert Challenge devětkrát otočil přes střechu a zničil svůj Ford.
Havárie Tomáše Ouředníčka na Morocco Desert Challenge.
Havárie Tomáše Ouředníčka na Morocco Desert Challenge. | Foto: South Racing CE

Touzounine - Náročná Morocco Desert Challenge má za sebou první dvě etapy, které ukázaly zrádnost celé soutěže. Obhájce prvenství mezi automobily Tomáš Ouředníček skončil v první etapě, když těžce havaroval. Aleš Loprais se v silné konkurenci kategorie kamionů drží na třetím místě.

Ouředníček startoval do prologu z první pozice, což se nakonec neukázalo jako výhoda. Na závěrečném 25kilometrovém rovném přímořském úseku jeho Ford Ranger narazil v rychlosti kolem 170 km/h do písečné zdi, kterou vytvořil odliv.

"Byla to velmi krásná zkouška a dařilo se nám. Bohužel se stalo, co se stalo. Jsem rád, že jsme s Davidem v pořádku a mohu jen děkovat za všechna bezpečnostní opatření, která jsou dnes platná. Šli jsme asi devětkrát přes střechu a auto je na totálku," uvedl v bivaku první etapy smutný Ouředníček.

V kategorii automobilů zůstal Boris Vaculík, který ve druhé etapě zaznamenal osmý nejrychlejší čas a stejná pozice mu patří také v průběžném pořadí. "Bylo to hodně těžké a obtížné, ale jsme tady což je důležité. Jsme tu ale bez asistence, která řeší technické problémy. Doufám, že stihnou včas dorazit a stihneme servis závodního auta," uvedl Vaculík.

Loprais si na své konto připsal druhý a třetí nejrychlejší čas a třetí pozici drží také v průběžném pořadí.

"Byla to opravdu drsná etapa. Na začátku jsme se dostali do vedení. Poté jsme ale udělali navigační chybu a předjelo nás asi pět kamionů. Bohužel jsem se zařadili za jeden z manů, který nás asi dvě stě kilometrů nepustil, což jsem už dlouho nezažil. V neutralizační zóně jsme pak vyměnili dvě pneumatiky, které to v té stíhací jízdě hodně schytaly," uvedl v bivaku druhé etapy zkušený pilot Tatry, který na vedoucího Martina Van den Brinka v Renaultu ztrácí osmnáct minut.

Aleš Loprais: Doufali jsme, že první etapa bude rozehřívačka. Ale byl to těžký závod | Video: LopraisTeam
 

Právě se děje

před 25 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy